У ПФУ назвали доплати на догляд та за вік, які пенсіонери отримають у квітні

В Україні пенсіонери одержують надбавки до основного розміру пенсії. Названо розмір доплат за догляд та вік, які передбачені для літніх громадян у квітні.

У ПФУ назвали доплати на догляд та за вік, які пенсіонери отримають у квітні – today.ua
Доплати за вік
Пенсіонери, які досягли 70-річного віку, отримують надбавку 300 грн до пенсії. Громадяни віком з 75 до 80 років – 456 грн, а з 80-річного віку – 570 грн.

Важливо зауважити, що зазначені доплати не підсумовуються. Так, 75-річним українцям додадуть 156 грн, а 80-річним – 114 грн. Таким чином, суми досягнуть 456 та 570 грн відповідно.

Звернути увагу, що пенсіонерам не потрібно звертатися за доплатами – їх нарахують автоматично. Усі дані про вік одержувачів є у Пенсійному фонді.

Зазначені надбавки доступні пенсіонерам, чиї пенсії нижчі за 10 340,35 грн.

Доплата на догляд
Громадяни, які отримують пенсії, за певних умов мають право на доплату у розмірі 944,4 грн. Щоб одержати її, потрібно відповідати певним вимогам.

Передбачено наступні критерії для нарахування виплат:

вік від 80 років;
одержання пенсії за віком;
самотнє проживання;
стан здоров’я, який передбачає постійного стороннього догляду.
Розмір надбавки обчислюється 40% від прожиткового мінімуму особам, які втратили працездатність. Це і є мінімальна пенсія. 2024 року вона досягла 2361 грн. Таким чином, зазначена категорія українців додатково отримує 944,4 грн на місяць.

Необхідність постійного стороннього догляду слід підтвердити документально – потрібен відповідний медичний висновок. Щоб отримати доплату, потрібно звернутись до ПФУ.

Також передбачено надбавки на догляд для інвалідів.

Якщо пенсіонери мають право на державну соцдопомогу з догляду з кількох підстав для догляду, можна самостійно зробити вибір.

Читайте також  Пенсії зростуть до 7 тис. Грн. У Кабміні розробили нову систему

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.