Снігові зими українці бачитимуть раз на 10 років, експерт назвала причини: “Незворотні зміни”

Температура повітря в Україні, як і в усьому світі надалі буде тільки зростати. Про це розповіла завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

“Ймовірно, що раз на десять років, а в деяких регіонах не так часто, можуть бувати суворі холодні і снігові зими. Тобто ймовірність таких зим залишається, але вони будуть траплятися все рідше”, – розповіла вона.
Вона підкреслила, що якщо середня річна температура повітря підвищиться більш ніж на два градуси, це призведе до незворотних змін в атмосфері і всій кліматичній системі.

“Підвищення середньої температури повітря в рік на 0,1 градуса означає зростання тривалості теплого періоду на один день. Тому, коли мова йде про те, що середня температура глобально може вирости на два градуси, це означає, що тривалість теплого періоду може збільшитися на 20 днів”, — пояснила експерт.

За її словами, ці зміни-нерівномірні, а найбільше вони спостерігаються в полярних широтах. Крім того, вона нагадала, що почали танути вічні льодовики вже на позначці підвищення температури на 1 градус.

“Страшно уявити, що станеться, коли температура підвищиться на два градуси. За даними кліматичних моделей, нас чекає підвищення температури в арктичних регіонах не на 2-5 градусів, а 8-10. Уявіть собі, якщо тривалість літа в полярних широтах зросте на три місяці. Звідси і танення льодовиків і підвищення рівня Світового океану. Саме тому не допустити подальшого підвищення температури є надважливим завданням, від виконання якого залежить виживання людства”, — додала Балабух.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.