«Ігоря застрелив від люті терорист Моторола, бо українець не впав перед ним на коліна»: виставка у Франківську

Виставка – це сотні експонатів про мужність українських захисників: Саур-Могила, Іловайськ, Дебальцеве.

Виставка «Блокпост пам’яті, Івано-Франківськ» відкрилася сьогодні в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Бандери в обласному центрі Прикарпаття, повідомляє ПІК. Вона прибула зі Львова та органічно вписалася у святкові заходи з нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва, 78-ї річниці створення УПА та Покрови Пресвятої Богородиці.

Виставка мандрує Україною
«Виставка пересувна, тому її назва «Блок-пост пам’яті» щоразу через кому доповнюється назвою міста, в якому вона експонується. Тож у цьому випадку маємо «Блок-пост пам’яті, Івано-Франківськ», – сказав, презентуючи експозицію її ініціатор Павло Нетьосов (на фото).
Павло – один з учасників та керівників групи “ГРУЗ 200”, в яку входили люди, котрі забирали загиблих з поля бою. Тіла повертали батькам, а не ідентифіковані речі — формували у вигляді музейних експонатів.

До Івано-Франківська доставили кілька тонн дорогоцінного вантажу: портрети героїв, їх особисті речі, описи біографій, і навіть прах справжнього захисника вітчизни. Все систематизовано і викладено в логічній послідовності.

Презентаційну екскурсію виставкою провів сам Павло Нетьосов.

«Якщо ви запитаєте, що важче, забирати річ загиблого захисника з поля бою, чи з рук його батьків, скажу відверто – з рук матері неймовірно важко», – сказав Павло екскурсантам.
І це одне його одкровення:

«Не всі, що гинуть на війні – герої. Але всі – справжні захисники Вітчизни». Саме про них – мертвих і живих розповідає виставка «Блок-пост пам’яті, Івано-Франківськ».

Герої не вмирають
Виставка “Блокпост пам’яті”. Серед портретів нескорених героїв привернув увагу образ киянина Ігоря Броневицького (на фото), оборонця Донецького летовища. Ігор був наводчиком у 81-й окремій аеромобільній бригаді. В найважчий період боїв за аеропорт потрапив до рук ворога. Українця змушували впасти на коліна та вибачитись. Але воїн не зламався. Тоді терорист Моторола власноруч застрелив його двома вистрілами в голову. Та не скорилася і мама героя – як саме, теж розповідає виставка.

Читайте також  Частину українських ФОП вирішили звільнити від сплати єдиного податку

Подібних прикладів мужності багато. Про свого доброго товариша, Героя України Євгена Лоскута, який підірвався, щоб дати хлопцям можливість відступити, розповів франківський голова Руслан Марцінків.

Центр патріотичного виховання запрошує
Експозиція складається з 24 патріотичних скриньок – на війні це були ящики для гранат. Їх забрали з гарячого сходу України й наповнили виховним змістом.

Організатори виставки та колектив Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Бандери наполегливо запрошують школярів та молодь відвідати виставку і почерпнути для себе вартість героїзму та жертовність війни за волю України.

І дійсно, розповісти про виставку “Блокпост пам’яті” не можливо. Її треба пережити.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.