Які зміни очікувати у освітній галузі після реформи: зарплати вчителям та тривалість навчання

12-річне навчання, сертифікація вчителів та зарплата у чотири  прожиткових мінімуми такі зміни очікують освітян та учнів після прийняття нового законопроекту про освіту. Про це написав журналіст і політолог Кирило Сазонов у Facеbook.

За його словами, документ внесуть у Верховну Раду вже наступного тижня і в порівнянні з тим, що є зараз, “законопроект дуже прогресивний”.

1. Директори шкіл тепер працюватимуть по дві каденції (по 6 років) в одній школі. Це забезпечить приплив молодих і прогресивних кадрів.

2. Закон розширює права тих хто вчить, і одночасно тих хто вчиться. Все просто – варіантів і способів отримання освіти буде більше.

3. На освіту хочуть виділяти 7% ВВП. Зарплата вчителя – мінімум 4 прожиткових мінімуми.

4. Переходимо від школи, яка фактично нашпиговує дитину просто набором знань, до школи компетентності. Тобто не мертві знання, а вміння їх застосовувати на практиці та працювати в групах.

5. Запровадження 12-річної освіти. При цьому діти не втратять рік.

6. Контроль за роботою педагогів заберуть у місцевих управлінь освіти та передадуть новій незалежній інспекції якості знань.

7. Законопроект зруйнує монополію інститутів післядипломної освіти. Учитель сам буде обирати, де і як він збирається підвищувати свою кваліфікацію. А потім пропонують добровільну сертифікацію. Стимул – після успішного складання +20% до зарплати.

8. На сайті кожного навчального закладу адміністрація звітуватиме за кожну витрачену копійку: скільки і з яких джерел надійшли гроші та скільки і на що витратили.

9. Введення терміну Академічна доброчесність. І там, крім усього іншого, є також чіткі критерії “академічної недоброчесності” – плагіат, фальсифікації, невірне оцінювання. Цей пункт буде стосуватися не тільки шкіл, але й вузів і науки в цілому.

Читайте також  У франківському ліцеї через спалах кору зупинили навчання

10. Створення спеціального агентства, яке нарешті познайомить систему ПТУ з реальним ринком праці.

11. Згідно з новим законом, у вузах мова нацменшин буде використовуватися як додатковий предмет тільки там, де вона потрібна для роботи. Все викладання українською. Крім того, для кримських татар у законі окремо пропишуть поняття корінного народу.

12. У приватних школах і садках вводиться формула “гроші ходять за дитиною”. Якщо дитина навчається у приватній школі, яка працює за принципом безприбуткової і встановлює реальну економічно обґрунтовану ціну, за кожну дитину ця школа отримає гроші з бюджету.

Крім того, за словами Сазонова, триває дискусія щодо переведення вчителів на роботу за контрактом.

– У всьому цивілізованому світі вчителі працюють за контрактом із навчальним закладом і це тримає їх у тонусі. В Україні поки не виходить. Категорично проти профільні профспілки, – додав він.

Нагадаємо, раніше Кабмін схвалив концепцію Нової української школи з 12-річною освітою, згідно з якою середню освіту розділять на три ступені, а в початкових класах не будуть ставити бали.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...