Вчергове Росія з розмахом відзначає так званий «Дєнь Побєди». Замість вшанування пам’яті мільйонів полеглих в тій страшній бійні, росіяни влаштовують культ «побєдобєсія».
Зараз все частіше з уст російських можновладців можна почути заяви про те, що Росія виграла б Другу світову війну і без України, і без західних союзників. Про мільйони українців у Червоній Армії та величезну за обсягом матеріальну допомогу від західних союзників вони чомусь мовчать.
Тепер же росіяни обіцяють «повторити успіх» Другої світової і знову «всіх перемогти». Та вони глибоко помиляються. І ось чому.
Нинішнє протистояння з Україною дещо нагадує Першу світову, каже відомий історик Ярослав Грицак. Тут виграє той, у кого довше вистачить ресурсів. І тут в України перевага, адже її підтримує весь цивілізований світ.
“Виходячи з ресурсного потенціалу, Росія не має шансів довго втриматися. Про це говорять економісти, зокрема пише росіянин Ігор Юргенс. Вона займає приблизно 1/7 земної поверхні (близько 20%). Це велика територія. При цьому рівень ВВП, яке РФ дає світові, – 2%, що на рівні з маленькою Голландією. З іншого боку є Європейський Союз, ВВП якого приблизно 60%. Перевага очевидна. Путін прорахувався, РФ не має достатньо ресурсів на цю війну”, – аргументує Грицак.
У свою чергу, авторитетне видання «Bild» наводить чотири причини поразки Росії у конфлікті із Західним світом:
– Відстала економіка: зростання останніх років було прив’язане до підвищення цін на нафту. Зараз економіка скорочується, немає продукції, що відповідає вимогами світового ринку, іноземні інвестори виводять свої гроші, скаржаться на правову нестабільність і бюрократію. Інфляція склала 9%, базова ставка залишається на рівні 17%. Це означає, що економіка Росії – псевдогіганта.
– Вразливість: Посилення західних санкцій може стати смертельним для російських банків і промисловості, особливо, якщо вони будуть відрізані від міжнародного грошового обороту (угода “Swift”).
– Нестача грошових коштів: Росія не зможе довго протриматися в гонці озброєнь (як і в першій холодній війні).
– Державні установи: Демократія РФ лише формальність. ЗМІ, суди, органи влади або повністю підкоряються Кремлю, або вважаються дуже корумпованими. У міжнародному індексі сприйняття корупції Росія знаходиться на 119 місці з 167. “Корупція вже не виняток, а правило”, – сказав «Bild» експерт по Росії Борис Райтшустер. Тобто, орієнтована виключно на Путіна російська система, як і при комунізмі, майже не вчиться на помилках і не вміє адаптуватися до ситуації.
Узагалі, дуже довго російська література, а потім і кінематограф вкупі з засобами масової інформації культивували в їхньому суспільстві образ хохла-малороса: боягузливого, подекуди кумедного, але загалом – добродушного і беззлобного селюка. Любителя сала, горілки та тужливих народних пісень. Якщо він уже й брався за шаблю/ціп/косу – то винятково задля боротьби проти абстрактних «ляхів» і «бусурманів» та заради єдності з «братнім російським народом».
Але далі у запоребрикових стався просто розрив шаблону з приводу того, що шароварні хохли, зненацька, виявилися злючими укропами та, виявляється, уміють стріляти й битися навіть в умовах, коли диванні експерти з Ольгіно пророкували їм екстермінатус в найближчі години, а лугандонські стратеги грозилися за 2 дні дійти чи то до Києва, чи то до Ла-Маншу.
Найбільше ж шаблон росіян тріснув від факту, що навіть російськомовні, «вічно пригноблені та утиснені» злими бандерівцями, українці повелися в цій ситуації не як колаборанти, а як громадяни своєї Вітчизни. Що «перша столиця савєцкой Украіни» Харків, «іконно рускій город» Одеса і не менш «іконно рускій» Дніпро виявляться для чергової хвилі «асвабадітєлєй» таким же твердим горішком, як, приміром, Львів, медалі за взяття котрого завбачливо поспішили відчеканити на теренах Снігерії.
Висновок напрошується один – Україна вистоїть! Наш День Перемоги вже не за горами.
Катерина Солодка – спеціально для “Прикарпаття online”
За матеріалами: http://politolog.net, https://www.unian.ua, http://ipress.ua
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook