Готуйтеся до “сюрпризів”! Різке похолодання у грудні та Новий рік із “плюсом”: Метеорологиня дала прогноз на зиму

Зима цьогоріч знову може бути досить теплою та м’якою, як і торік. Щобільше, не виключено, що взимку буде ще тепліше. Морози будуть, але не надто сильні та не дуже часто. Опадів буде мало, через високі температури повітря йтиметься здебільшого про мокрий сніг або сніг з дощем. Новий рік також, найімовірніше, буде “плюсовим”, а отже, безсніжним, передають Патріоти України.

Метеорологи бачать у грудні лише один морозний період у кілька днів. Він припадає на середину місяця. У січні можуть бути морозні дні, але великих мінусів не передбачається. Про це ексклюзивно для OBOZ.UA розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Якою буде погода взимку 2023/24

За словами метеорологині, останніми роками зими в Україні “йдуть одна за одною” – вони неймовірні схожі. Так, “погода у грудні, як і в листопаді, практично не відрізнятиметься від тієї, яка була минулого року”.

Водночас “зими стали нестійкими за температурним режимом”, – повідомила вона. Це означає, що, як і в минулі роки, цієї зими знову очікуються температурні “гойдалки”, щоправда, не такі сильні, як, наприклад, у теплу пору року, коли стовпчик термометра змінював показники на 10 градусів протягом двох днів.

Опадів буде мало. Причому через переважно плюсові температури це в основному буде сніг з дощем або мокрий сніг.

“Усі похолодання будуть дуже короткочасними, дуже нестійкими, вони дуже швидко змінюватимуться і переходитимуть на більш високі температури, нехай і незначні, практично обійдеться без особливих морозів – 0…+5 градусів у денний час”, – спрогнозувала метеорологиня.

Якою буде погода у грудні 2023 року

У грудні Мартазінова прогнозує м’яку, досить теплу для цієї пори року погоду. Але в середині місяця можливе різке похолодання із морозами до -15 градусів. А все-таки (все ж таки), воно триватиме лише кілька днів. “Далі знову піде потепління”, – пообіцяла вона.

Читайте також  Україну чекає тиждень пекла: синоптики розповіли, де буде "пекуче" сонце

Якою буде погода на Новий 2024 рік

На жаль, погода на Новий рік, мабуть, знову буде зовсім не новорічною, без снігу та морозу. “З огляду на попередній рік йде така сама аналогія”, – зауважила метеорологиня. За її прогнозами, слід очікувати невеликий “плюс” у денний годинник і 0 або невеликий “мінус” у нічні. Опади якщо й будуть, то незначні та у вигляді мокрого снігу.

Якою буде погода у січні 2024 року

Щодо всього січня 2024 року, то він буде м’яким. “Він пройде аналогічно до попереднього січня. Невеликий “плюс”, позитивні температури, які можуть бути вдень і зберігатися вночі. +5 градусів – це граничні значення. Не думаю, що в січні або лютому буде +7, так не виходить. Але денні температури можуть бути від 0 до +5 градусів. Нічні від 0 до -5 градусів. Переважно буде така картина”, – пояснила Мартазінова.

За її словами, січень буде малосніжним і майже без опадів. Морозів буде мало, але до морозів -15 градусів готуватися не варто. У січні в окремі холодні дні температура повітря може опускатися не нижче, ніж до рівня -7… -10 градусів.

Що відбувається з погодою в Україні

Метеорологиня звернула увагу на те, що останніми роками відбуваються зміни у погоді в Україні. Так, поменшало опадів. “Що снігу випадає менше взимку, що влітку дощів. Раніше у всіх місцях було більше. Серпень був практично без опадів, вересень також був сухим”, – зауважила вона.

“Цього року йде перебудова всіх погодних умов. Зазвичай до цього року всі квітні були з дефіцитом дощів, їх практично не було. А цього року квітень взяв на себе роль травня, адже зазвичай у травні випадає стільки дощів. Водночас травень був зовсім без опадів. Але це питання ще необхідно вивчати – чи це пов’язано з перебудовою майбутнього клімату, чи йдеться про викид погоди”, – зауважила вчена.

Читайте також  Коли в Україну повернеться справжнє весняне тепло...синоптики

В Україні розроблено унікальний метод довгострокового прогнозування погоди

Метеорологиня також розповіла про унікальний, єдиний у світі метод довгострокового прогнозування, який розробила сама.

“Модель, яку я розробила, фізико-статистична, на основі фізичних хвильових процесів. У ній використовується аналогічність колишніх синоптичних процесів та погодних умов. Я відкрила двомісячну квазіперіодичність атмосферних процесів. Це дало великі можливості для вчених у довгостроковому прогнозуванні погоди”, – розповіла Мартазінова.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.