Незважаючи на теперішню стабільність національної валюти, аналітики прогнозують, що восени почнеться девальвація гривні. Чимало громадян вже зараз намагаються перевести заощадження в долари. Проте експерти фінансового ринку радять вкластись у надійніший актив.
Як інформує “biz.today.ya”, йдеться про золото. Його ціна, якщо і знижуватиметься, то лише на якийсь час, а потім зростатиме знову. Принаймні, ще не було такого, щоб золото знецінилося. Із плином часу воно лише приростає в ціні.
Аналітики вважають, що вже у серпні ціни на золото стрімко почнуть зростати. Для підвищення вартості цього металу є кілька причин:
висока інфляція у світі;
підвищення ставок центробанками різних країн;
війна в Україні.
Останній фактор із самого початку вийшов за межі “розбірок” між двома країнами. Так чи інакше, у цей військовий конфлікт втягнуто багато країн.
“Золото дуже чутливе до різних негативних повідомлень. За графіком це добре видно. Наприклад, зростання його вартості корелює, скажімо, з повідомленнями про ймовірний підрив ЗАЕС, з ядерним шантажем Кремля тощо”, – пояснює фінансовий аналітик Андрій Львов.
Таким чином, на тлі цих трьох факторів паперові гроші (навіть долари) здаються не надійним засобом зберігання заощаджень. Хоча в короткостроковій і навіть середньостроковій перспективі американська валюта цілком непогано впорається із роллю засобу накопичення.
Однак у довгостроковій перспективі немає нічого надійнішого за золото, вважають аналітики. Воно тільки зростатиме в ціні.
“Вірогідність зростання (вартості золота) на світовому ринку на 8-10% до кінця року. Світові ринки підштовхнуть і український”, – прогнозує аналітик Андрій Шевчишин.
На сьогодні у гривнях ціна 1 грама золота така:
у купівлі – 2,38 тис. грн;
у продажу – 3,16 тис. грн.
Звичайно, спред (різниця між вартістю купівлі та продажу) дуже великий. Тому в найближчій перспективі навряд чи вдасться отримати вигоду з покупки золота і його зворотної конвертації в гривню (при продажу). За півроку гривня не настільки девальвує, і золото не встигне так вирости в ціні, щоб воно коштувало хоча б стільки ж у покупці, як зараз у продажу. Однак на довгострокову перспективу золото – найнадійніший засіб зберігання.
“Однак, хоч на золоті українці і не зможуть заробити на короткій тимчасовій дистанції, як засіб збереження активів на велику часову перспективу цей дорогоцінний метал працює непогано. Якщо врахувати останні 10 років, воно — за рідкісним винятком — лише додавало в ціні. За цей період воно подорожчало практично вдвічі”, – стверджують аналітики.і багато країн зазнають фінансових втрат через нього.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook