Запоріжжя та Бровари хочуть перейменувати: Авраменко відповів, чи варто змінювати назви міст

Авраменко наголосив, що перейменування певного населеного пункту відбудеться тоді, коли доведуть доцільність та науково обґрунтують.

Запоріжжя і Бровари Київської області та ще 1400 населених пунктів в Україні хочуть перейменувати. З такою рекомендацією виступила Нацкомісія зі стандартів державної мови.

Про це йшлося в ефірі “Сніданку з 1+1” у середу, 28 червня.

На думку її членів, ця назва може не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема, може стосуватися російської імперської політики. Тепер місцева влада має пів року, щоб або довести, чому назву треба зберегти, або ж запропонувати нову.

Крім Запоріжжя, до переліку назв міст і сіл, які рекомендують перейменувати, увійшли ще 1400 населених пунктів. Зокрема Бровари, місто на Київщині, комісія рекомендує змінити на Броварі. Список укладали філологи та історики закладів вищої освіти з усіх регіонів України. Більшість назв у цьому переліку напряму пов’язана з радянським минулим – подіями або діячами.

Мовознавець Олександр Авраменко прокоментував ці рекомендації Нацкомісії. Щодо Броварів, то він згоден, що дійсно потрібно перемейменувати на Броварі.

“До 1919 року це місто називалося Броварі. Це українська назва, а потім у радянські часи місту додали закінчення -и, щоб звучало, як у російській мові. Тому справедливо повернути українську назву”, – пояснив він.

А от щодо Запоріжжя, то Авраменко вважає, що “це якесь непорозуміння”. Він підкреслив, що Запоріжжя – це історично давня українська назва.

“А щодо Запоріжжя, я думаю, що жодних змін найближчим часом не відбудеться. Це якесь непорозуміння, тому що це історично давня назва. Воно утворене за типовою словотвірною українською моделлю: за порогами – Запоріжжя, за лісами – Залісся. Це звучна українська назва, вона давня. Вона пов’язана з різними топонімами: Запорізька Січ”, – зауважив мовознавець.

Читайте також  Страшна ДТП: В Запорізькій області на трасі розірвало дві іномарки (фото, відео)

Авраменко наголосив, що перейменування певного населеного пункту відбудеться тоді, коли доведуть доцільність та науково обґрунтують.

Нагадаємо, 27 червня стало відомо, що Нацкомісія зі стандартів державної мови рекомендувала перейменувати місто Запоріжжя. Втім, члени комісії не мають пояснення, чому назва Запоріжжя не відповідає новому законодавству.

До слова, раніше інформували, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про деколонізацію топонімів в Україні.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.