“Пенсія різко зросте у цих категорій українців, наближається масштабний перерахунок”

Влітку в Україні очікується підвищення пенсій. Виплати проіндексують деяким категоріям громадян, доплата може становити суму до 1000 гривень.

Науковці, чиновники, самоврядування

Як інформує “Кореспондент”, директор Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко в ефірі телемарафону розповіла, кого з українців насамперед торкнеться підвищення пенсійних виплат, яке відбудеться у липні.

Так, буде проведено перерахунок пенсій для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування і науковців. Підвищення становитиме 19,7%, однак підсумкова сума для кожного українця буде різною.

Залежить підвищення пенсії від рівня початкової суми. Тобто чим вона вища в українців — тим більше підвищення. Виходячи з цього, державні службовці та вчені мають різну кінцеву суму після індексації.

Нагадаємо, що, не дивлячись на війну, українці стабільно отримують пенсії. Ба більше: з 1 березня 2023 року в Україні відбулася індексація пенсій для майже усіх категорій її отримувачів. Про результати цього підвищення вже докладав Пенсійний фонд України.

“На виконання постанови Уряду від 24 лютого 2023 року № 168 проведено індексацію пенсій на 19,7%, підвищено розміри мінімальних пенсій та пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів. Розміри збільшення пенсії – не менше за 100 гривень і не більше за 1500 гривень”, – повідомили у ПФУ.

Отже, на коефіцієнт збільшення 1,197 проіндексовано пенсії, призначені відповідно до законів України:

Також було збільшено розміри мінімальної пенсії для громадян поважного віку та інших категорій отримувачів. Доплати отримали 0,5 млн пенсіонерів, яким виповнилося 80+ років, які отримують пенсію із солідарної системи та мають страховий стаж не менше 20 років у жінок та не менше 25 років у чоловіків, — до 3120 грн.

Читайте також  Чорнобиль у 2019 році побив туристичний рекорд

Збільшили пенсії для 0,3 млн пенсіонерів віком від 70 до 80 років, які отримують пенсію із солідарної системи та мають страховий стаж не менше 30 років у жінок і не менше 35 років у чоловіків, — до 3000 грн.

Вищі пенсії отримали 2,1 млн пенсіонерів віком до 70 років, які мають страховий стаж не менше 30 років у жінок і не менше 35 років у чоловіків, та особи з інвалідністю І групи, які отримують пенсії із солідарної системи. Виплати зросли до 2 760 грн.

Також підвищення торкнулось 0,3 млн інших категорій пенсіонерів, що не працюють. Мінімалка для них зросла до 2520 грн.

Доплати отримають працюючі громадяни

З 1 червня почнуть отримувати підвищені суми виплат пенсіонери, які працюють. Збільшення розміру виплат пов’язані з особливостями перерахунку. Доплати, які пенсіонери мали отримувати з 1 квітня, вони отримають лише на початку червня — заднім числом.

“Перерахунок працюючим пенсіонерам пенсій буде зроблено з 1 квітня, як це передбачено законодавством. Проте проіндексовані виплати вони зможуть отримати лише у червні разом із доплатою за квітень та травень”, — йдеться у повідомленні Мінфіну.

Причина в змінi правил звітності страхувальників про сплату єдиного внеску на обов’язкове страхування. Якщо раніше це відбувалося щомісяця, то тепер щокварталу.

Тобто всі дані про перший квартал 2023 року Пенсійний фонд України отримає тільки в другій половині травня. Тобто, тому українці отримають підвищену пенсію в червні.

Пенсії перерахують пенсіонерам, які працюють та станом на 1 березня отримали право на перерахунок, отримавши 24 місяці стажу. Також підвищені виплати отримають люди, з моменту призначення пенсії яких або попереднього перерахунку минуло 2 роки.

Експерти вже порахували, що за наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн щомісячна надбавка після перерахунку становитиме 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень та травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

Читайте також  До України йде похолодання: Синоптик попередив про зміну погоди

В свою чергу, експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін розповів, як перераховуються виплати для працюючих пенсіонерів.

“Людина, яка вийшла на пенсію, але продовжує працювати, має право на перерахунок пенсії кожні два роки. Це передбачено частиною 4 статті 42 Закону Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Наступний перерахунок можливий не раніше, ніж через два роки після попереднього, незалежно від того, скільки людина додатково відпрацювала і коли звільнилася”, – наводить слова експерта видання На пенсії.

Кому в 2023 році не підвищать пенсії

Профільні видання пишуть, що на підвищення пенсій не треба чекати українцям, які продовжують працювати, мають маленький стаж та їх розрахункові виплати менше ніж 2100 гривень. Також доплати не отримають колишні працівники прокуратури, люди, які отримують пенсію понад 20 930 гривень та ті, хто перебуває на довічному утриманні держави (судді та інші).

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.