Якщо є підпис і все зафіксовано під відеозапис – це є законним врученням, наголосив адвокат.
Належне вручення повісток існує лише у два способи. Перший – особисте вручення, під відеозапис, із підписом. Друге – вручення через адміністрацію місця роботи.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець.
“Головне – щоб було зафіксовано, що саме ви отримали повістку, що саме ви в ній розписалися. Якщо в повістці стоїть якась “закорючка”, нема доказів, не зафіксовано відео, немає свідків, що саме ви отримували цю повістку, такі протоколи і такі штрафи суди будуть скасовувати. На підставі повісток, де стоїть “закорючка”, нема підтверджень, свідків чи відео матеріалу, що саме вам видавали цю повістку, це буде незаконно”, – розповів він.
Повістки на блокпостах
Адвокат наголосив, що повістки на блокпостах, якщо там стоять закорючки, а не підпис військовозобов’язаного, не мають жодного юридичного значення. Якщо є підпис і все зафіксовано – це є законним врученням.
Повістки родичам, знайомим, ОСББ, жекам
“Що стосується вручень родичам, знайомим, за місцем проживання, ОСББ, жекам – це також не є належним врученням повістки. Нема підтверджень того, що безпосередньо особа отримала цю повістку. Навіть якщо видали повістку дружині, родичу, бабусі, матусі, батьку – немає значення кому. Якщо особисто військовозобов’язаному повістку не надали – це також не є підтвердженням належного вручення повістки”, – підкреслив Кравець.
Повістки на місці роботи
Якщо повістку принесли на місце роботи – це буде належним врученням.
“В цьому випадку або підприємство має повідомити, що ви або пішли у відпустку за свій рахунок, або на лікарняний, і воно вам не встигло вручити повістку. Воно буде нести відповідальність, якщо воно не вручило повістку, а ви були на роботі”, – додав він.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook