«Ситуація по всій країні плачевна»: Завальнюк розповіла про майбутнє пенсійної сфери України

До 2045 року варто чекати не тільки зменшення розміру пенсії, але й зменшення кількості тих, хто в принципі її матиме. Про це маловтішне майбутнє пенсійної сфери в Україні повідомила журналістка Любов Завальнюк у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua, а також розповіла про дефіцит, який має Пенсійний фонд України.

«Як завжди, радіти нічому», – каже ведуча про ситуацію в країні. Вона повідомляє, що дефіцит Пенсійного фонду лише зростає, у той же час Всесвітній банк робить свої погрози, а українці залишаються без пенсійних виплат.

Завальнюк зазначає, що інформація про доходи і витрати Пенсійного фонду України за січень-травень цього року цілком доступна: це 200 і 211 мільярдів гривень відповідно. «Таким чином, дефіцит коштів ПФУ досяг 11 млрд гривень», – підкреслює вона.

Також журналістка розповідає, що ще раніше преса та офіційні джерела повідомляли про доходи Пенсійного фонду сумою в 129 мільярдів гривень, а з держбюджету на пенсійні та інші заплановані витрати виділили 71,1 мільярд гривень. Водночас, каже вона, цьогоріч розмір пенсії зріс на 217 гривень і мінімальна пенсія становить 1769 гривень.

«Ситуація по всій країні плачевна. Пенсіонери не в змозі прожити на пенсію навіть після індексації. Збалансувати рівень пенсій і рівень життя складно, адже нікому наповнювати бюджет Пенсійного фонду», – констатує Завальнюк.

Журналістка зазначає, що молодь працює переважно неофіційно через високі податки і ненадійність пенсійної системи України. А тим часом, додає вона, пенсійна реформа все ще перебуває на стадії розробки і Кабінет міністрів лише збільшує пенсійний вік.

«Картина не дуже вражає, адже всім відомо, що на 13 мільйонів працюючих – 11 мільйонів пенсіонерів. Таким чином бюджет Пенсійного фонду в постійних збитках», – зазначає ведуча. Також вона повідомляє про прогнози Всесвітнього банку: або Кабінет міністрів України вирішить цю проблему, або 11 мільйонів залишаться без пенсії.

Читайте також  Пенсії по новому! Як тепер отримуватимуть виплати українці? Дізнайтесь першими (СХЕМА)

Завальнюк розповідає, що при дійсній пенсійній системі через 24 роки лише 70% 60-літніх пенсіонерів матимуть пенсію, решті ж не вистачатиме стажу і доведеться чекати на виплати до 63-65 років. Водночас дефіцит Пенсійного фонду, попереджає вона, вже до кінця цього року може становити 22,9 мільярда гривень.

«Якщо нічого не змінювати, буде не тільки падати розмір пенсії – до 20% від зарплати до 2045 року, але і збільшуватися число тих, хто не заробив на пенсію – до 30% до 2045 року».

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...