Діти, що виховують батьків
Чим більше я заглиблююсь у вікову психологію, тим частіше зустрічаюсь з феноменом сучасності – яйця вчать курей як їх висиджувати.
Батьки настільки бояться порушити тонку самооцінку своїх дітей, що дозволяють тим дітям вилізти на голову (на шиї вони і так уже сидять).
Батьки настільки хочуть зберегти з дітьми дружні стосунки, що дозволяють хамство і зверхність.
Ще в пологовому будинку мамі повинні пояснити, що діти, насправді, рефлексивні – як навчиш, так і буде. Носячи постійно дітей на руках, боячись втратити зв’язок, у віці немовлят, батьки несуть дітей аж до випукного вечора (дехто й до періоду внуків). Але якщо в “підгузниковому” віці діти привертають до себе увагу через потребу тепла, захисту, голоду чи опіки, то у подальших періодах ця потреба набуває методу маніпуляції.
І що найцікавіше, що все відбувається за умов батьківського фінансування (не завжди матеріального).
дитина пропускає навчання – батьки оплачують репетиторів
дитина не хоче вдома їсти – батьки оплачують гастроентеролога
дитина хоче здаватися дорослою – батьки оплачують огляд у гінеколога чи сором перед оточуючими за алкоголь, куріння
дитина просиджує весь вільний час за комп’ютером – батьки оплачують окуляри
дитина хоче гарні фото в інстаграмі – батьки оплачують нові телефони
дитина хоче домашню тваринку – батьки оплачують утримання і вигул
І діти вчаться єдиному правилу: батьків треба виховувати на власний розсуд. І виховують. Без почуття вини, адже діти не винні. Їх так навчили. А пізнання світу спочатку починається в сім’ї, а вже потім виходить за її межі.
Діти не винні, що не поважають, не цінують, не несуть відповідальність. Вони звикли, що їх візьмуть на ручки і будуть нести в будь-якій ситуації. Адже основний метод сучасного виховання: не знаю що робити з дитиною, значить, треба щось купити.
Психолог Іванна Бардас
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook