Національний природний парк — не просто річки, ліси, гори, чи природні явища. Це місця особливої, винятково красивої природи окремої країни.
Вони бережно захищені від руйнівного людського впливу та водночас відкриті для кожного, хто хоче насолодитися їхньою красою.
Національний природний парк — народне надбання, на яке кожна людина має право. Кожен, хто має очі, щоб його побачити, і серце, щоб ним насолодитися.
В Україні налічується 40 національних природних парків. А літо – мабуть, найкращий час для мандрівок рідною країною, пише Бліц-Інфо з посиланням на Всвіті.
Карпатський національний природній парк
Це територія Івано-Франківської області, а точніше – Гуцульщина.
Про унікальність гуцульського краю можна говорити безконечно. Тут і археологічні пам’ятки, що мають вік 15 тис. років, і пам’ятки дерев’яного народного зодчества XVI-XIX ст., і унікальні художні народні промисли.
Серед визначних природніх об’єктів значними є верхове болото Рудяк з журавлиною дрібноплідною та іншими рідкісними видами рослин, урочище Кедрувате на Чорногорі – єдине місце зростання сосни кедрової.
Багатьох туристів зачаровують скелі Довбуша.
У Яремчі є дивовижний водоспад “Прибій”, котрий падає з висоти 12 м на фоні великих кам’яних брил, що створює надзвичайно величний пейзаж карпатської краси.
Особливий дар природи національного природного парку – це джерела з лікувальною мінеральною водою.
Національний природний парк “Гуцульщина”
Розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат (Косівський район Івано-Франківської області).
Одне з найбільших багатств національного парку “Гуцульщина” – ліси. Територія парку “помережина” численними річками та гірськими потоками. Особливо відомою є мальовнича річка Черемош.
Саме тут, на Косівщині, всесвітньо відомий центр етнографічної та історико-культурної спадщини України, де найкраще збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї гуцулів.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook