Навіжена погода чекає на ці області, могутній дощ та несамовита злива накриють місцевість: наближається люта гроза

Погода в Україні протягом найближчого тижня, 16-22 вересня, очікується суха та малохмарна. Синоптики зазначають, що зіткнуться два антициклони.

Як інформують “Новини_ЛІв”, у першій половині тижня виступ східноєвропейського антициклону забезпечить спекотну погоду. У другій половині на умови впливатиме гребінь скандинавського антициклону з північного заходу. Внаслідок цього температура повітря почне знижуватися. Однак сильних опадів не передбачається.

У понеділок, 16 вересня, на більшій частині території країни без опадів. Лише на крайньому заході, а також на Одещині та у Криму очікуються дощі, місцями з грозами. Вітер буде східним, 7-12 м/с, а у південних, центральних та східних областях вдень пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі становитиме +13…+18 °С, на півдні до +21 °С; вдень +24…+29 °С, на Прикарпатті та Закарпатті +16…+21 °С.

У вівторок, 17 вересня, в Україні переважно сухо, лише вдень у Криму, Одеській області та Приазов’ї можливі незначні дощі. Вітер східний, 7-12 м/с, а у східних та південних регіонах місцями можливі пориви до 15-20 м/с. Температура вночі коливатиметься від +13 до +18 °С, на півдні до +21 °С, вдень — від +24 до +29 °С, у Карпатах та на Закарпатті — +18…+23 °С.

У середу, 18 вересня, у південних областях, а вдень також місцями в центральних та західних регіонах очікуються невеликі короткочасні дощі з можливими грозами. На решті території — без опадів. Вітер східний, 7-12 м/с, на півдні можливі пориви до 15-20 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від +12 до +17 °С, у центральних і південних областях — до +21 °С, вдень — від +23 до +28 °С, на південному заході — +18…+23 °С.

Читайте також  Якою буде погода у березні і на Великдень: синоптики оприлюднили прогноз

У четвер, 19 вересня, на всій території України буде сонячна та суха погода, без опадів. Вітер північно-східний, 7-12 м/с, на півдні країни пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +11…+16 °С, на сході та у Карпатах +7…+12 °С, на узбережжі морів до +20 °С; вдень +23…+28 °С.

У п’ятницю, 20 вересня, в Україні очікується малохмарна та суха погода. Вітер буде північним або північно-східним зі швидкістю 5-10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +9…+14 °С, на узбережжі морів — до +16…+18 °С. Вдень температура підвищиться до +23…+28 °С.

У суботу, 21 вересня, під впливом антициклону по всій Україні буде сонячна погода, без опадів. Вітер північний, північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі +10…+15 °С, на узбережжі морів до +16…+18 °С; вдень +23…+28 °С.

У неділю, 22 вересня, в Україні утримається малохмарна та суха погода. Вітер буде північним зі швидкістю 3-8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від +10 до +15 °С, на узбережжі морів — до +16…+18 °С. Вдень температура буде +23…+28 °С.

Як інформує “Хвиля”, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух розповіла, чи можлива в Україні рання зима і коли чекати перших заморозків та снігу..

В останні роки жителі України дедалі частіше помічають нестабільність погоди та відхилення від традиційних сезонних норм. На тлі цих змін багато хто цікавиться, коли ж чекати зими цього року.

Отже, Балабух спрогнозувала, що ця осінь в Україні буде теплою та сухою. Такі погодні умови будуть характерними особливо для першої половини.

При цьому вона наголосила, що прогнози щодо того, коли будуть заморозки та сніг, можна отримати лише за 5 діб.

Читайте також  Україну накриє циклон з Туреччини: синоптик назвала дату сильних опадів

“Найближчим часом такі явища не очікуються. Хоча, ймовірно, до кінця місяця вони можуть бути на високогір’ї Карпат”, – сказала синоптик.

Вона також звернула увагу, що поки що різкої зміни погоди не очікується і запевнила, що синоптики обов’язково про це попередять. За її словами, про ранню зиму ще рано говорити. Проте цього року вона була доволі теплою. Також температурні рекорди фіксували навесні та влітку.

Крім того, метеоролог пояснила, що температура повітря восени не залежить від того, якою вона була взимку. Справа в тому, що особливості погодних умов протягом сезону у певному регіоні залежать від багатьох чинників.

“Основним із них є загальна циркуляція атмосфери, взаємозв’язок між атмосферою та океаном”, – наголосила вона.

Балабух також розповіла, що значний вплив на температурний режим має парниковий ефект. Це призводить до підвищення температури Землі протягом року. Важливо, що інтенсивність парникового ефекту щорічно посилюється через людську діяльність.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.