Внесок 2% від зарплати: в Україні об’єднають накопичувальні пенсії зі звичайними

Міністерство соціальної політики планує об’єднати солідарну пенсійну систему з накопичувальною. Тоді внески для майбутньої пенсії робитимуть не тільки роботодавці, а й самі громадяни.


Про це заявила голова міністерства Марина Лазебна, інформує Сьогодні.
“Ми пропонуємо збалансувати солідарну систему накопичувальним рівнем. Це коли у тебе є власний накопичувальний рахунок, на який щомісяця ти і твій роботодавець платите внески”, – пояснила Лазебна.

Внесок з зарплати, який повинен платити сам працівник, при цьому планують встановити на рівні 2% в перший рік роботи нової системи.
Лазебна уточнила, що такі зміни потрібні, щоб забезпечити вищий рівень пенсійного забезпечення.

“Якщо в державі нічого не зміниться, і буде тільки солідарний рівень пенсійного забезпечення, то навіть з великою офіційною зарплатою, виплатою внесків і придбанням стажу, пенсія буде 20-30% від зарплати. Наприклад, зарплата 10 000 гривень – це 3000 пенсії”, – додала міністр.

Зараз в Україні діє перший рівень системи пенсійного забезпечення – солідарний. На цьому рівні грошове забезпечення пенсіонерів здійснюється за рахунок податків, які платять працюючі люди. Пенсії залишаються низькими через постійний дефіцит Пенсійного фонду.

Передбачається, що розв’язати проблему допоможе впровадження другого рівня пенсійної системи – накопичувального. Тоді українців зобов’яжуть самим накопичувати на пенсію. Але солідарний рівень також продовжить працювати.

Третій рівень пенсійної системи – це приватні пенсійні фонди. Формально він працює в Україні, але на ділі лише деякі громадяни готові користуватися послугами “приватників”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.