New York Times показало відео ракетного удару по українському літаку в Ірані(ВІДЕО)

В лайнер поцілили помилково.

Свідчення очевидців, зміна траєкторії та пошкоджені чорні скриньки: що розповіли іранські слідчі у першому звіті про авіакатастрофу МАУ
Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” (МАУ), який зазнав катастрофу поблизу Тегерана, був збитий іранської ракетою.

Про це з посиланням на власні джерела 9 січня фактично одночасно повідомили американські Newsweek, а також телеканал CBS News з посиланням на власні джерела.

Відзначається, що

Літак МАУ під Тегераном був збитий іранською ракетою – CBS News, Newsweek, CNN
рейс МАУ, який прямував до Києва з 176 людьми на борту, був збитий через помилку.

Newsweek про те, що в український літак поцілила іранська ракета, на умовах анонімності повідомили представник Пентагону, високопоставлений співробітник розвідки США і співробітник іракської розвідки.

Три чиновники повідомили Newsweek, що літак був збитий створеним в Росії зенітно-ракетним комплексом Tор-M1. У НАТО його називають Gauntlet.

CBS News не вказує джерела своєї інформації. “Офіційні особи США впевнені, що Іран збив український рейсовий літак через кілька годин після атак американських цілей [в Іраку, – ред.]. Спецслужби США перехопили сигнал радару, повідомили джерела. Американські супутники також зафіксували запуск двох ракет земля-повітря перед катастрофою літака”, – сказано в повідомленні телеканалу.

Як уточнив CBS News, в четвер відбулася робоча нарада “федеральних чиновників і представників розвідслужб”. На цій зустрічі, за даними телеканалу, було заявлено, що на місці аварії літака були знайдені компоненти ракети.

Інформацію ЗМІ побічно підтверджує СNN. З посиланням на “безліч джерел” серед американських офіційних осіб телеканал повідомляє, що США все більше схиляються до версії, що Іран випадково збив рейс МАУ.

“Ця робоча версія базується на даних із супутників, радарів, і різних даних, зібраних розвідкою”, – вказує СNN.

Читайте також  "Щодня чекали на звістку": у США знайшли українця, якого рідні шукали 6 років (ФОТО)

На прессконференції президенту США Дональду Трампу поставили запитання про літак #PS752.

“У мене є підозри, нічого не хочу говорити, тому що у всіх інших є підозри.

Трамп назвав катастрофу літака МАУ під Тегераном “підозрілою”
Але хтось міг допустити помилку. Це не наші системи, це не ми. Хтось міг допустити помилку. Хтось каже, що це несправність, але я не знаю…”, – сказав Трамп.

Тим часом

Цивільна авіація Ірану заперечила свою причетність до авіакатастрофи літака МАУ біля Тегерана
Цивільна авіація Ірану спростувала версію про ракетний удар по українському літаку, повідомляє агентство IRNA.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані

Під Тегераном впав пасажирський літак, який летів до Києва – ЗМІ Ірану
розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

МЗС України спочатку повідомило, що

МЗС: Авіакатастрофа літака під Тегераном – не теракт
до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.

Офіс генпрокурора вже 

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані
розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Читайте також  Малюка з рідкісним "синдромом вампіра" покинули в лікарні

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.