“Винні залишаються на волі”: Халатність лікарів призвела до смерті дитини

“Винні залишаються на волі”: Халатність лікарів призвела до смерті дитини

Звичайна операція з видалення апендициту у Миргородській центральній районній лікарні обернулася справжньою трагедією для родини Пупко.

Батьки 14-річної Олени вранці, 27 вересня, привезли доньку з болями у животі до медиків, які лише ближче до вечора забрали дівчинку на операцію з діагнозом гострий апендицит. Пізно ввечері Олени не стало…

Трагічна історія з 14-річною Оленою Пупко, жителькою с. Савинці Миргородського району, стала відома завдяки члену Спілки журналістів України, лікарю за фахом Юрію Климченку.
Батько і мати дівчинки працюють на стадіоні “Центральний” у Лубнах Полтавської області, директором якого і є Климченко. Саме він відвозив свого колегу у Миргородську центральну районну лікарню, до якої за день до цього привезли його доньку.

У четвер, 26 вересня, під вечір Олені стало погано, дівчинка поскаржилася на болі в животі та нудоту. Наступного ж ранку дід і мати на своєму авто відвезли дівчинку до лікарів.

“Там дитину оглянули гінеколог і хірург, призначили необхідні лабораторні аналізи і тримали її без будь-яких дій до самого вечора. На операцію хірурги взяли з діагнозом гострий апендицит аж о 18:30 і оперували близько двох годин. Після чого її у важкому стані відправили в реанімаційне відділення, де вона незабаром цього ж пізнього вечора і померла”, – повідомив член Спілки журналістів України.
З огляду на свою спеціальність і досвід роботи лікарем Климченко припустив, що апендицит у дівчини ускладнився перитонітом (запаленням черевної порожнини), але він висловив упевненість у тому, що Олена могла б жити, якби лікарі вчасно поставили правильний діагноз і прооперували дитину раніше.

Крім цього, у чоловіка з’явилися підозри у правильності післяопераційних заходів, які також могли врятувати життя дівчинці.

Читайте також  Прикарпаття втратило на війні 48-річного Степана Палійчука та 45-річного Андрія Брикалюка

“Думаю, за таке байдуже і непрофесійне ставлення до хворої дитини і свою роботу необхідне детальне розслідування цієї справи і покарання винних”, – заявив Климченко.

“20 жовтня цього року Олені Пупко виповнилося б 15 років і батько вже почав збирати кошти на подарунок на день народження – новий мобільний телефон…” – додав він.

Батьки померлої Олени відмовляються спілкуватися з пресою Винні у смерті залишаються на волі.

Більше того, передаючи слова рідного дядька дівчинки – Івана, Юрій повідомив про те, що батько і мати змушені були підписати відмову від претензій до медперсоналу Миргородської лікарні через тиск із боку правоохоронних органів.
Але на будь-які розбірки з лікарнею і поліцією у рідних немає сил, адже тільки в суботу Олену ховали всім селом.

Крім того, припущення лікаря про ускладнення апендициту перитонітом підтвердилося висновком експертизи.

“У свідоцтві про смерть записано, перше – ендотоксичний шок. Друге – гострий апендицит із перитонеальним абсцесом”, – розповів він. Чому ж у лікарні так довго тягнули з операцією, лікарі говорити відмовляються.

Відкритими залишаються питання, чи могли б лікарі запобігти смерті 14-річної дитини і чи буде проведено службове розслідування за цим фактом.

У пресслужбі Миргородського відділення поліції повідомили, що за фактом смерті Олени Попко внесені дані до ЄРДР, про те, що було проведено оперативне втручання, після чого в реанімації померла дитина.

РЕКЛАМА:

Джерело.