У неділю, 29 вересня Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка мюзиклом «Гуцулка Ксеня» відкрив свій вже 81-й сезон.
Про це інформує кореспондент Фіртка.
Мюзикл має бугуто сюрпризів. Зокрема, – музика з оперети Яролава Барнича набула нового звучання. Над пластичним рішенням попрацював головний балетмейстер театру Дмитро Лека.
Художник-постановник Олеся Головач створила яскраві декорації та костюми, серед яких глядачі побачили унікальну колекцію гуцульських гунь Руслани Гончарук.
Родзинкою сценічного вирішення стало світлове шоу.
За сюжетом, в 1939 році до Ворохти прибувають з США українські емігранти, щоб знайти хлопцеві Яро наречену в Карпатах. Батько заповів йому мільйон доларів за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині “свідому українку” та одружиться із нею.
Вже вшістнадцяте вистава зібрала аншлаг, а глядачі ще довго не відпускали акторів зі сцени, щеддро даруючи їм оплески та квіти.
За словами гендиректора театру Ростислава Держипільського, прем’єр на новий сезон заплановано вісім.
У статусі національного Франківський драмтеатр відкриває свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. Тому особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатом яких будуть нові постановки.
Наразі графік тренінгів розписано на чотири місяці. Копродукція Наталії Половинки, Сергія Ковалевича, Ростислава Держипільського – вже у жовтні, а у грудні прем’єра. Матеpiал наразі не розголошується.
У листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка.
У листопаді до Івано-Франківська приїде Олена Апчел- екс-режисерка Львівського академічного театру Лесі Українки, перформерка, сценаристка та арт-менеджерка, а арсеналі якої — стажування в кількох театрах Польщі: Теatr Povshehni (м. Варшава), Теatr im. Ludwika Solskiego (м. Тарнув) і Теatr Wybrzeze (м. Гданськ).
Вона проведе триденний інтенсив, акторів чекає занурення в зону «виклик», а також – багаторівневість мислення, естетика деконструкції і порожнечі та інші техніки мистецького неспокою.
У кінці грудня Франківський драмтеатр очікує на приїзд зіркової європейської режисерки Майї Клечевської. Недавно у Познані вона поставила «Гамлета» і головну роль роботі з-поміж 50-ти претендентів виборов наш актор Роман Луцький. Новаторська робота, котру зіграли на старій недіючій скотобійні, пройшла успішно. На цей екзамен до свого учня Романа Луцького до Польщі поїхав Ростислав Держипільський, так і зав’язалися тісні контакти з М. Клечевською та появилися ідеї для співпраці. Режисерка наразі не відкриває свої плани, відомо тільки, що це може бути або Шекспір, або Сергій Жадан. У січні до роботи над новою постановкою «Цар Едіп» за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько, знаний за постановкою «Лісова пісня» в театрі Леся Курбаса. Робота відбудеться у співпраці із Мар’яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні.
До Нового року для найменших глядачів готується прем’єра-«Iсторія бабая Йохана» за книжкою вчительки Марія Василишин з Чорного Потоку на Надвірнянщині, яка 2016 року перемогла у конкурсі «Перший рукопис» (конкурс започаткували для тих, хто народився і працює на Прикарпатті і ще не має виданих книжок).
На квітень припаде старт ще однієї режисерської роботи. Андрій Бакіров, головний режисер Чернігівського театру, володар українського театрального Оскара- премії «Гра» за «Вій. Докудрама» (номінація «краща драматична вистава»).
Драматичний матеpіал наразі узгоджується.
А головний режисер Івано-Франківського національного драматичного театру Жюль ОДРІ буквально днями приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович «Фелікс Австрія».