Таких цін ніхто зовсім не очікував! Наскільки в Україні подорожчають продукти вже найближчим часом

Економісти склали прогноз того, як будуть змінюватися ціни в Україні на продукти

За їхніми розрахунками, вартість овочів, молока, м’яса, фруктів і інших сирих продуктів буде рости повільніше, ніж на інші групи товарів. До подібних висновків дійшли в НБУ. В тому числі, ціна сирих продовольчих товарів, які не потребують особливої ​​обробки (овочі і фрукти, молоко і м’ясо та інше), буде рости найбільш незначно, і вже зараз спостерігається така тенденція.

Згідно прогнозам, зростання цін почне сповільнюватися вже після збору нового врожаю. В тому числі, до кінця поточного року прогнозують інфляцію за сирими продтоварами всього 3,6%. А в 2020 році ця група товарів зросте в ціні всього на 3,1%, а за підсумками 2021 – на 3%.

У Нацбанку кажуть, що причиною для дуже повільного подорожчання сирих продуктів є заплановане збільшення пропозиції на внутрішньому ринку, в тому числі імпортні товари. Даний фактор буде стримувати зростання цін на продовольчі товари з високим рівнем обробки, які, в тому числі, зазначають рівень базової інфляції або індекс споживчих цін.

Відзначимо, що в 2019 році в Україні значно подорожчають крупи.Експерти прогнозують зростання цін на манку, ячмінну і кукурудзяну крупу. З радісних новин – пшоно стане доступніше.Також трохи подорожчає хліб. Перш за все чорний.

«Інфляція буде трохи стримуватися. Це пов’язано з тим, що більшість товарів і продуктів вже коштують стільки, як за кордоном. Так, Угорщину раніше вважали досить дорогою країною. Сьогодні нам вигідно завозити звідти як продукти харчування, так і різноманітні побутові товари. Тому що коштують дешевше, ніж у нас. Ми ж веземо в Європу тільки сигарети », – розповів експерт.

Читайте також  Магнітні бурі в грудні 2019 року: у які дні вплив буде найсильнішим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.

Загрузка...


загрузка...