Ватикан “завдав удару” Московському патріархату: з’явилося важливе рішення

Це вельми болюча новина для Московської Патріархії.

Офіційний портал новин резиденції Папи Римського та центрального органу Католицької Церкви 17 грудня повідомив про обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем автокефальної УПЦ, повідомив на своїй сторінці у Facebook архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій Зоря.

“Фактично, це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з Православними Церквами в силу канонічного визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм Української Церкви та її Митрополита” – ця Церква набуває для Ватикану суб’єктності”, – наголосив Зоря.

І додав, що це “вельми болюча новина для Московської Патріархії”.

“Хоча відсутність евхаристійної єдності між Католицькою Церквою і Православною Церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, в тому числі у Помісних Церквах: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги”, – пише священнослужитель.

На його думку, це означає, що в тих Церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з’явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення томосу.

“Можливо, саме тому Вселенський Патріарх і призначив цю подію на 6 січня – щоби дати час тим, хто ще коливається, ухвалити вірне рішення та підтримати нову автокефальну Церкву-Сестру”, – підсумував архієпископ

Додамо, ані від Константинополя, ані від держави Православна Церква України не залежатиме – в цьому переконаний новообраний предстоятель УПЦ Епіфаній.

Митрополит зазначив, що після надання томосу Церква розпочне формування керівних органів. Крім того, держава, зі свого боку, не повинна втручатися в справи УПЦ, і, відповідно, Церква не буде “державною”.

“Ми чуємо, що ця Церква не буде повноцінною автокефалією, що вона буде в підпорядкуванні Константинополя, але це неправда. Це означає, що ми займаємо почесне і будемо незалежною повноцінною автокефальною Церквою”, – пояснив Епіфаній.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.