Розпочинається опалювальний сезон. Українці готові poзлучатися заради субсидії

Цей опалювальний сезон українці, як ніколи, очікують з трuвогою.

Головне питання цього опалювального сезону – у кого буде субсидія. Чиновники ретельно моніторять сімейні бюджети і посилюють правила. Пише ТСН.

В Україні в понад півтора разу зменшилася кількість отримувачів субсидій.

ТСН.Тиждень розповів, як діяти, якщо вас вже позбавили знижки на комуналку, і, чи обов’язково подавати на poзлучення, аби отримати субсидію.

Галина Степанівна від самого ранку поспішає зайняти чергу в управлінні соцзахисту. В тісному коридорі товчуться ще зо два десятки людей. Їх усіх позбавили субсидії.

Усе через нові правила, запроваджені ще в травні. Загалом, в Мінсоцполітики задумували боpoтися з нечесними субсидіантами. Вже відсіяли близько половини. Але серед них опинилася і пані Галина. Та й за що – через непрацюючого зятя.

“Вам відмовлено в субсидії, тому що у вас зять, і він ніде не працює. Я їм кажу: “Зять зі мною не проживає”. А це нічого – він член вашої родини. Який же ж він член родини, якщо він живе в Димері Київської області, він там у батьків прописаний”, – розповідає вона.

Якщо ви так само, як і Галина Степанівна, в розпачі через позбавлення субсидії, приготуйтеся за неї ще поборотися. Адже за новими правилами, тепер допомога на оплату комуналки призначається двічі на рік. Окремо на літній період, окремо на зимовий.

Минулої зими її отримували майже сім мільйонів домогосподарств. Влітку в рази менше. Якщо ви в цій категорії – заспокойтеся – субсидії вам автоматично перепризначать. А для решти гра в отримання допомоги перетворюється на бюрократичний лабіринт, вийти з якого не всім під силу. Тому у Вінниці вже на початку осені зчинився справжній комунальний психоз.

Читайте також  Українці в Польщі через ревнощі побилися до смeртi: Загuнуло двоє чоловіків, жінка у тяжкому стані

Вже зараз стометрову чергу приборкали. Але в прозорому офісі запис на подання декларацій розписаний на кілька місяців вперед.

“Чого вони прийшли о п’ятій годині ранку? Це комуністичне минуле душить, що я буду перша і я найкращу субсидію отримуватиму”, – розповідає керівник центру надання адмінпослуг Олександр Кравець.

Приходити і ставати в чергу о 5 ранку необов’язково. І це стосується всієї України. Подати декларацію на призначення субсидії можна і вдома на комп’ютері, на сайті Мінсоцполітики, надіслати поштою, або віддати просто в руки спеціалісту в найближчому управлінні соцзахисту.

В документі потрібно вказати усіх, хто зареєстрований і живе квартирі. Адже фактично по цій графі рахується загальний дохід сім’ї та виноситься вердикт – маєте ви право на субсидію чи ні. Це зробили для того, щоб уникнути шaxрайства на державних грошах, стверджують у Мінсоцполітики.

“Елементарні маніпуляції. Член сім’ї, який мав найвищі доходи, знімався з реєстрації за цим місцем.І решта членів домогосподарства спокійно собі оформлювали субсидію. Незалежно від місця проживання і реєстрації доходи членів однієї сім’ї враховуються в конкретному домогосподарстві”, -пояснив директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

“Казати дітям, відписуйтеся від мене, тому що мені не дадуть субсидію. Від дітей відмовляємося, от і все”, – розповідає вінничанин Володимир Петровський.

Для Володимира Петровського це тяжкий вибір. Втім для нього існує цілком легальний спосіб зберегти і власний гаманець, і прописку сина. Однак він не стосується подружніх пар. Навіть, якщо вони зареєстровані за різними адресами. І тому до ось таких кабінетів РАГСу все більше і більше шикуються ті, хто мав би відзначати свої золоті весілля, однак у самому відомстві такі повідомлення спростовують. Це підтверджує і начальник столичного управління юстиції.

Читайте також  Як заробляти втричі більше Зеленського: чехи готові платити українцям до 90 тисяч гривень

“У Києві немає хвилі розлучень. Всі розписуються і розривають свою шлюби в стандартному режимі. Представники державної влади ніколи не будуть підказувати і розказувати, яким чином маніпулювати своїм сімейним станом, щоб отримати житлові субсидії”, – розповідає начальник територіального управління юстиції у Києві Станіслав Куценко.

Але звідки тоді беруться ось ці приклади народної творчості. Цю хвилю poзлучень напередодні опалювального розуміють спеціалісти соцзахисту. І тепер чітко діють за схемою: родина – це чоловік, дружина і неповнолітні діти.

Навіть якщо вони прописані за різними адресами, якщо давно не живуть разом, але досі мають штампи в паспортах, про субсидію можуть забути. Щоб отримувати компенсацію за комуналку в двох квартирах, в яких вони зареєстровані, потрібно poзлучитися.

“Вона в шлюбі, прописана одна, а її чоловік зареєстрований за іншою адресою. У цьому випадку ми беремо дохід як в заявниці, так і її чоловіка. Багато є випадків, що люди розходяться, але не poзлучаються.

У таких випадках так, їм невигідно. Вони разом не проживають, стосунків не мають, тому може зараз і побільшало розлучень”, – пояснює головний спеціаліст соціального захисту населення Алла Держак.

Так само можуть рахувати дохід і цивільних чоловіків та дружин. А ще тих, хто не зареєстрований в квартирі, але в ній проживає.

Але що робити таким, як от Галина Степанівна. Її історія перетворилася на справжню “Санта-барбару”. Тільки послухайте, вона живе з чоловіком у столичній трикімнатці. У квартирі прописана ще донька. Однак субсидію скасували через зятя.

А сталося насправді ось що. По-перше, субсидію дійсно не призначають безробітним. І їхнім родинам теж. Таких за останні чотири місяці виявили близько мільйона і позбавили пільг на комуналку. Тепер щоб їх отримати назад, необхідно або стати на облік в центр зайнятості, або заплатити державі єдиний соціальний внесок. Або знайти офіційну роботу. І обов’язково розказати про це державі.

Читайте також  Масштабне скасування відстрочки чекає на цих людей, повістки вручать у несподіваних місцях спеціально

А от таким як пані Галина, та пан Володимир з Вінниці, необов’язково виписувати дітей з квартири. Достатньо доказів про те, що діти з ними разом не проживають. І тут існують різні варіанти.

“Якщо є підтверджувальні документи про те, що людина зареєстрована в одному місці, а фактично проживає в іншому місці. Це можуть бути різного роду документи (довідка з місця роботи, договір оренди, довідка з навчання). Існує процедура, коли соціальний інспектор може скласти акт”, – розповідає Віталій Музиченко.

У пані Галини обстеження квартири ще попереду. Але вона вже радіє.

“Все вирішили, сказали що субсидія буде”, – ділиться вона враженнями.

Однак це не означає, що так само легко це вдасться іншим. Опалювальний сезон ще попереду, а літня чистка рядів субсидіантів показала: шaxраювати державними грошима більше не вийде. Ані тим, хто ці субсидії призначає, ані тим, хто їх отримує. Суворі правила змушують ретельно відбирати кандидатів на пільги.

Втім не варто забувати, що мова тут не про багаті сім’ї, а про звичайних українців, які змушені оформляти субсидію, щоб вижити.

Ірина Прокоф’єва

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.