“Лише паспорт, страховка і квиток”: українці отримали можливість безкоштовного працевлаштування в Польщі (відео)

З українців більше не будуть вимагати плату за можливість працевлаштування в Польщі.

Послуги компаній-посередників будуть оплачувати польські підприємства, які потребують працівників. Принаймні, така мета польсько-українського проекту, який має подолати шахрайство та зупинити нелегальну трудову міграцію, пише “24 канал“.

Що таке заробітки на чужині знає з власного досвіду Катерина Гришко, якій два роки тому можливість працювати в Польщі обійшлася в 10 тисяч гривень. Половину суми заплатила за послуги агенції-посередника.

“Я звернулася до фірми у Львові, яка взяла доволі велику суму грошей. Для мене це була непід’ємна сума, були борги, були кредити. Я поїхала відбила, але не заробила”, – пригадує заробітчанка Катерина Гришко.

Цього разу Катерина їде за кордон із спокійною душею. Каже, знайшла агенцію, яка вже вдруге працевлаштовує її безкоштовно.

У травні знову їду. Як і минулого разу я звернулася до агенції, мені допомогли безкоштовно, – додала жінка.

За неї гроші організації-посереднику платить польська сторона, якій потрібні українські заробітчани. Минуло разу жінка збирала пральні машини на заводі під Вроцлавом, де 70% працівників з України.

Директорка агенції “Foreign personnel service” Світлана Фіщенко, яка безкоштовно працевлаштовує українців у Польщі зазначила, що усе, що потрібно від наших співвітчизників – документи.

Якщо українці їдуть за біометричним паспортом, то це лише паспорт, страховка і квиток до Польщі. Якщо це люди, які їдуть з візами, для того, щоб відкрити візу, вони мають отримати запрошення від працедавця, – пояснила директорка агенції Світлана Фіщенко.

Щоб наші співвітчизники не платили посередникам за працевлаштування, започатковано спільний українсько-польський проект. Його завдання – подолати шахрайство. У Польщі свій зиск, адже її економіка потребує наших робітників. Оскільки самі поляки їдуть заробляти більші гроші в багатші європейські країни, тому число агенцій, які безкоштовно знаходитимуть роботу українцям, зростатиме.

Читайте також  Крім COVID-19 є ще три штами: у лабораторії Уханя зробили відверте зізнання

Торік більше мільйона видано документів, які дозволяють тимчасове працевлаштування. Ще понад 100 тисяч договорів про довготривале працевлаштування на постійній основі. Загалом, у Польщі працює близько 2 млн українців, – розповів голова польсько-української господарської палати Яцек Пєхота.

Польщу обирають через близьке географічне розташування та низький мовний бар’єр і вищі у п’ять разів заробітки. ніж в Україні. В той час коли мінімальна заробітна плата у нас – 110 євро, у них – півтисячі.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник повідомив, що українці, які хочуть працювати за кордоном, мають працевлаштовуватись через ліцензовані компанії в Україні і працевлаштовуватись на великих польських підприємствах, отримувати ЗП виключно на картковий рахунок, бо це підтверджує, що з цих коштів відраховуватимуть податки і можна застрахуватись у фондах соцзахисту Польщі.

В асоціації з міжнародного працевлаштування заспокоюють: Україна має не менший зиск ніж поляки. Бо працюючи на чужу економіку, українці піднімають і свою. Лише торік наші трудові мігранти перерахували до України більше дев’ять мільярдів доларів.

Шукайте деталі в групі Facebook, а також каналі Telegram

РЕКЛАМА:
>

Джерело.

Загрузка...


загрузка...