4 листопада – «жіночий день», але з особливим ставленням до чоловіків: варто знати

Господині цього дня прибирали в хатах, готували багато смачних страв.

За давніми традиціями, 4 листопада вважали “жіночим” днем. Вітали у цей день жінок. Відзначали, що практично завжди 4 листопада погода буває дощовою. Саме до 4 листопада намагалися закінчити всі будівельні роботи.

 

Цього дня була традиція зустрічати чоловіків, які були на заробітках. Господині прибирали в хатах, готували велику кількість смачних страв. Не можна було вирушати в далеку дорогу 4 листопада – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.

 

Оскільки цей період був весільний, незаміжні дівчата дуже переживали, що у них немає прихильників. На цей випадок рекомендувалося здійснювати спеціальний обряд. Треба було 4 листопада встати раніше і відправитися у гай, щоб відшукати листок, вкритий інеєм. У такий лист зазирають, як у дзеркало – вважалося, що це допоможе заманити наречених. А якщо зіграти весілля 4 листопада – це хороший знак і запорука щастя для молодих.

Народні прикмети на 4 листопада:

  • Дощ 4 листопада – значить, негода триватиме ще довго
  • Ранковий туман віщує відлигу, а ясний день – похолодання
  • Якщо помолитися до Богоматері про позбавлення від нещасного випадку, то вона обов’язково допоможе
  • Якщо людина народилася 4 листопада, то її талісманом є хризоліт
  • Немає дощу – чекай неврожаю в наступному році
  • Якщо припасів в коморах багато – прикмета, що зима буде суворою
  • Якщо в цей день комору провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, значить, припаси ніхто не чіпатиме.

Також, цього дня відзначається Димитрівська, або як ще говорять в народі Батьківська, поминальна субота, ― одна із найбільш поминальних субот в цілому році. Віруючі збираються в храмах для того, щоб помолитися «за спочилих отців і братів наших», бажаючи їм блаженного упокоєння.

Читайте також  ШОК: у Франківську люди придбали “елітне” житло за $700/м.кв., але… без електрики?

У храмах звершується парастас. Священики виходять на середину храму й стають довкола тетраподу ― звершується кадіння жертвенного столу з читанням 17 кафізми, яка ділиться на три «Слави». Після кожної з них ― диякон проголошує заупокійну ектенію, в якій поминаються імена спочилих.

 

Всі віряни, що знаходяться в храмі, у молитві згадують своїх померлих родичів та близьких і просять Господа про упокоєння їхніх душ.

З часом Димитрівська субота стала днем загального поминання усіх спочилих християн.  

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.