Як зустріти Великдень і не вмерти від перевтоми? Кілька секретів для господинь.
Страсний Тиждень у розпалі. Не будемо приховувати, що для більшості жінок — це час напруги та виснаження через незліченні справи, які традиційно пов’язані суто з Великоднем. Вже котрий тиждень тривають перегони, хто швидше помиє вікна, відполірує меблі та складе святкове меню. Тепер всі ми вийшли на фінішну пряму і починається найскладніше: дотягнути до Неділі Воскресіння Господнього притомними.
Ну що ж, є декілька секретів. Нехай простять мене всі добрі господині, але свята — це не причина вмерти від перевтоми, сідати за святковий стіл у стані напівкоми або й не сідати за нього взагалі, бо ж від кухні не спосіб відійти, щоби гостям догодити.
Отже, кілька істин, усвідомивши які, ви (можливо) зустрінете Великдень притомними.
1. Христос воскресне, навіть якщо ваші вікна настільки брудні, що через них не видно будинку навпроти. Бо у ці дні важливіше, щоби через вікно вашої душі було видно світло воскресіння. А вікна можна помити і потім.
2. Не намагайтеся зробити ВСЕ. Це і так нереально, але нерви, настрій та здоров’я підірвете запросто. Звечора складіть собі список запланованих справ, а зранку перегляньте свіжим оком і викресліть ті, що можуть почекати. Головне, щоби побутові справи не витіснили духовних.
3. Не мусите готувати всього самі. Якщо запрошуєте до себе гостей, то нехай кожен принесе з собою щось смачненьке і тоді гостина буде часом спілкування та радості, а не виснажливим марафоном між кухнею та вітальнею.
4. Залучайте до прибирання всіх дієздатних членів родини. Тоді шанси розуміти про що проповідь на Резурекції зростуть у декілька разів. Крім того, для дітей це чудова нагода навчитися взаємодіяти між собою та мати свою частку відповідальності. А чоловік буде більше цінувати те, що ви робите заради комфорту та затишку вашої родини, якщо візьме участь у цих турботах.
5. І наостанок: якщо у часі Пасхального Тридення ви замість іти до храму оберете кухню, то так і знайте – жодна страва не варта, щоби заради неї знехтувати Христом.
Тож готуймося до Великодня, вшановуймо традиції, дбаймо про чистоту та смачні страви, але не перетворюймо цього на змагання з власними силами та можливостями. Святковий настрій створює не вміст холодильника, а наповнення душі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook