Пенсіонерам приготували цілий список “сюрпризів” у 2025 році
Останнім часом з’явилося чимало новин щодо майбутніх реформ у пенсійній системі. І якщо їх запровадять, то наступного року на пенсіонерів, як нинішніх, так і майбутніх, чекає безліч змін. Повідомляє видання “На Пенсії”.
Як нараховуватимуться виплати?
Почнемо в хронологічному порядку про зміни з 1 січня 2025 року, які вже закріплені на законодавчому рівні.
1. Стаж для виходу на пенсію збільшили
Насамперед це збільшення кількості стажу, необхідного для своєчасного призначення пенсії за віком. Щоб піти на пенсію у 60 років, на 2024 рік необхідно мати 31 рік стажу. 2025 року пенсію за віком вчасно не призначать, якщо людина не матиме 32 роки стажу. Це стосується і жінок та чоловіків.
2. Розмір виплат уріжуть
Надмірно великі пенсії, призначені майже за всіма спеціальними законами та перевищують 10 прожиткових мінімумів, виплачуватимуть у урізаному вигляді. Частину пенсій, що перевищує 23 610 гривень, буде зменшено на певні відсотки до кінця воєнного стану.
3. Кошти з карток спишуть
У деяких переселенців можуть списати всі кошти із пенсійних карток. Йдеться про дві категорії внутрішньо переміщених осіб:
По-перше, це стосується тих, хто за останні 12 місяців не витратив жодної копійки зі своєї банківської картки, відкритої в Ощадбанку.
По-друге, гроші спишуть у тих, хто вчасно не пройшов ідентифікацію. Для таких осіб не просто припинять виплати, а ще й заберуть усе, що вже було нараховано, але не витрачено чи не знято з картки раніше.
4. Пенсії зменшаться, а надбавки зникнуть
На період військового стану пенсіонерам, які не працюють і постійно проживають у чорнобильській зоні обов’язкового відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення, до пенсії встановлюватиметься надбавка у розмірі 2 361 гривня (що значно менше, ніж встановлюється за судовими рішеннями).
Це стосується лише тих, хто жив чи працював у цих зонах станом на 26 квітня 1986 року. Особам, які виїхали із цих зон або, навпаки, зареєстрували своє місце проживання або переїхали туди на постійне місце проживання після аварії на Чорнобильській АЕС, доплата за проживання в таких зонах не встановлюватиметься.
Що відомо про накопичувальну пенсію?
Разом із реформою діючої солідарної системи, яка передбачає запровадження пенсійних балів, паралельно бажають запровадити і накопичувальні пенсії. Про плюси та мінуси такої системи ми нещодавно розповідали.
Тільки нагадаємо, що її обіцяли запровадити за кожного уряду вже 20 років, але щороку питання відкладається. Нинішній уряд не є винятком. Навіть якщо наступного року за введення додаткового рівня пенсійного забезпечення таки проголосують, то система запрацює не раніше 2026 року і аж ніяк не торкнеться нинішніх пенсіонерів.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook