На фронті загинув військовий медик, капітан медичної служби, випускник Івано-Франківського національного медичного університету Антон Шевчук під позивним “Растішка”. Він був активним учасником Революції Гідності та вступив до війська у 2014 році.
Про загибель бойового медика повідомила у соцмережі військова Оксана Рубаняк, інформують “Вікна”.
“Все намагаюся підібрати слова. Але всі слова недоречні.
Добрий, щирий, простий і відкритий. Веселий і життєрадісний. Растішка…
Дякую, що був у моєму житті. За спільну службу за товариство. Дякую за тебе. Ти один з небагатьох, кого мені не вистачатиме. Хоча я досі не вірю…
Я втомилася втрачати своїх. Найбільше чого я не хочу — втрачати своїх”, — написала Оксана Рубаняк.
Співчуття з приводу загибелі свого випускника висловили на сайті Івано-Франківського медуніверситету:
“Жахлива війна продовжує забирати найкращих Синів і Доньок України. На фронті загинув військовий медик, капітан медичної служби, випускник Івано-Франківського національного медичного університету Антон Шевчук під позивним “Растішка”. У цей важкий час висловлюємо щирі співчуття родині та близьким… Вічна світла пам’ять Герою…”.
В оперативному командуванні “Північ” теж повідомили про втрату зазначивши, що у 2013 році Антон Шевчук був активним учасником Революції Гідності. Чоловік приєднався до студентських акцій ще наприкінці листопада, пише 24 Канал.
До квітня 2014 року Антон поєднував участь у протестах та обов’язки лікаря у Львівській обласній лікарні.
Антон Шевчук вважав, що має “потужні бунтарські гени”, пояснюючи це переконання своїм походженням. Він нащадок українців, які пережили тортури в сибірських таборах, а також вояків Легіону Українських Січових Стрільців та Української Повстанської Армії.
Свій позивний Антон отримав завдяки своїй кремезній статурі ще за часів Революції Гідності.
“Растішка” намагався доєднатись до війська після початку вторгнення Росії, у першу хвилю мобілізації він таки не потрапив. Та у травні 2014-го чоловік долучився до лав 25-го батальйону територіальної оборони “Київська Русь”. Із серпня того ж року Антон Шевчук служив у районі Дебальцевого. За час служби він врятував багато побратимів, очолюючи медичну роту 59-ї бригади та евакуаційно-сортувальне відділення.
Під час перших 3 років на фронті він двічі отримував травми, зокрема мав важке ушкодження хребта. Щоразу після відновлення він повертався до побратимів.
Антон Шевчук мав військове звання “капітан медичної служби”. У березні 2024 року він відсвяткував весілля.
Бунтарський дух та відчуття справедливості Антон Шевчук продовжив демонструвати і у війську. Він повідомив про проблему неякісних турнікетів у своєму підрозділі, коли перевіряв вміст аптечок своєї бригади. Як писало “Слідство.Інфо”, згодом за це Шевчук отримав сувору догану від командування, його перевели на нижчу посаду та в інший підрозділ.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook