Штрафи, суд і заборона на водіння: що чекає тих, хто не оновив військові дані

Порушникам загрожують штрафи від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень, а також окремі штрафи за непроходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Якщо дані не оновлені, після 17 липня на порушників відкривають адміністративні провадження.

Громадяни мають право оскаржувати такі рішення в суді, але якщо програють, у них є 15 днів, щоб сплатити штраф добровільно. Якщо цього не зробити, справу передадуть до виконавчої служби, яка стягне кошти, можливо, навіть з банківських рахунків або через майно.

Крім штрафів, громадянам можуть тимчасово заборонити керувати транспортом, якщо вони ухиляються від мобілізації. Це обмеження діятиме до того моменту, поки дані не будуть оновлені. Однак якщо авто є основним джерелом доходу або в родині є особа з інвалідністю, позбавити права керування не можуть.

Ще багато військовозобов’язаних досі не оновили свої дані. За словами підполковника Андрія Мороза, таких осіб поліція активно розшукує. Якщо військовозобов’язаний не має потрібних документів або ж вони застарілі, його притягують до адміністративної відповідальності. Якщо стан здоров’я дозволяє, після проходження ВЛК його можуть відправити на службу.

Нагадаємо, мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Що буде за ігнорування повістки?

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.