Як співробітники ТЦК виявляють людей, розповів в інтерв’ю “Західному кур’єру” тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК Андрій Мороз.
Значна частина військовозобов’язаних оновили свої військово-облікові дані. Але залишаються й ті, хто цього не зробив. Вони автоматично стали порушниками військового обліку і їм загрожує адміністративна відповідальність, пояснили в Івано-Франківському ТЦК.
“Ці громадяни перебувають у розшуку поліції. Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають поліції”, – зазначив Андрій Мороз.
За його словами, порушниками військового обліку є також ті військовозобов’язані, хто немає військово-облікових документів. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані.
“Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка – також порушники. Таких людей багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності”, – розповів тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК.
Потім у ТЦК актуалізують всі дані людини, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.
“Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу і вона не має права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона буде нести службу”, – додав Андрій Мороз.
Закон №10449 про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, і постанова Кабінету міністрів №560 від 16 травня дещо спростили роботу ТЦК, зазначив Андрій Мороз.
“Найкорисніша новація – це, звичайно, оновлення військово-облікових даних. Тепер ми маємо актуальні дані про військовозобов’язаних, їх місце реєстрації, номер телефону. Адже багато осіб зареєстровані були за однією адресою, а проживали за іншою. Таким чином ми не могли вручити цим військовозобов’язаним повістки, бо не знали їхнього місця перебування”, – пояснив він.
Зміни у законодавстві дають можливість ТЦК і СП зібрати актуальні дані про військовозобов’язаних і внести їх в систему “Оберіг”.
“Тепер ми розуміємо, де людина живе, як з нею можна зв’язатися, де вона працює”, – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського ТЦК.
З 18 травня 2024 року, чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-обліковий документ в паперовій або електронній формі (разом з документом, що посвідчує особу) та пред’являти його на вимогу ТЦК, поліцейського чи прикордонника.
Ті, хто не оновив свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року, все одно повинні це зробити. За ігнорування цієї вимоги передбачений штраф.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook