Енергетичне роззброєння Росії: як нафтове ембарго позбавить країну грошей на війну проти України

За прогнозами, експорт російської нафти зменшиться вдвічі, а доходи бюджету країни впадуть на третину.

Енергетичне роззброєння Росії почалось. Від початку цього тижня Європа, а також країни “Великої сімки” та Австралія відмовилися від купівлі російської нафти. Європейці обмежили максимальну ціну для інших покупців у 60 дол. Путін у відповідь образився і заявив, що Росія сама не буде постачати нафту європейцям, а пошукає покупців в інших країнах.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Перші наслідки нафтового ембарго: у Босфорі вишуковується черга з десятків танкерів з російською нафтою. Туреччина вимагає від перевізників доказів того, що їхній вантаж застрахований. Адже європейці заборонили страховим компаніям страхувати танкери з російською нафтою, якщо її ціна перевищує встановлену ними цінову стелю у 60 дол. за барель. Це має відбити бажання купувати російську Urals у тих покупців, які не планували підтримувати санкції та відмовлятись від неї.

“Євросоюз, який має найпотужніші у світі страхові компанії та шипінгові перевезення, по суті, створив контроль над 100% світу. Сидять в Босфорі і бояться того, що завтра перестануть діяти угоди на рахунок страхування”, – розповів голова правління Асоціації “Нафта і газ України” Андрій Закревський.

Російська нафта і далі тектиме до Європи через трубопроводи. Для Словаччини, Угорщини і Чехії в ЄС зробили виняток. Їхні нафтопереробні заводи технологічно налаштовані саме під російську Urals і в Брюсселі погодились, що на переобладнання знадобиться час.

Тривалі дискусії про те, якою має бути гранична ціна на російську нафту, також завершились компромісним рішенням – стеля у 60 дол. в купі з іншими обмеженнями позбавить Росію значної частки її доходів від нафти, але водночас не дасть розбалансувати світовий ринок.

Читайте також  Повідомили про перші можливі тимчасові конфіскації через вoєнний стан

“Моє головне послання таке: ми маємо набратись терпіння, тому що немає санкцій, які могли б відключити Росію в один момент. Це неможливо. Тому ми не маємо цього домагатись. Нам слід бути дуже методичними і терплячими у своїх рішеннях”, – розповіла прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

“Європейські чиновники мали якийсь баланс знайти, щоби і ефект був, і зберігся баланс. Щоб не вийшло так, що з’явиться можливість розростися чорному ринку. Навіть для нас, хоча нам треба, звичайно, щоби максимально вдарили Росію, навіть для нас тут є певна обережність, тому що східноєвропейські НПЗ – багато з них працюють на російській нафті, а це – звідки до нас йде бензин і дизель. Повторення паливної кризи весінньої ми не хочемо”, – розповів економіст Павло Кухта.

Цінову стелю переглядатимуть щодва місяці, коригуючи її відповідно до змін на ринку. Попри зваженість рішення європейців, нафтове ембарго стане болісним для Росії. Адже доходи від Urals – головна стаття російських прибутків, з яких Кремль оплачує війну в Україні. Прогнозують, що експорт російської нафти зменшиться вдвічі, а доходи російського бюджету впадуть на третину.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.