На Івано-Франківщині в дiтей з інвалiдністю піcля cвята забpали “подаpовані” ігpашки

Під час святкування Міжнародного дня захисту дітей на Івано-Франківщині вихованцям Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” роздали іграшки “Гусь – обіймусь”, а по завершенні урочистостей кількох батьків попросили повернути іграшки, пише КУРС.

Служба у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації повідомила у фейсбуці, що святкування відбулося за сприяння Івано-Франківської ОДА, підтримки громадських, благодійних організацій та фондів.

“Понад 100 вихованців центру соціальної підтримки дітей та сімей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей взяли участь у кількагодинній насиченій програмі, що подарувала море позитивних емоцій, незабутніх вражень, а це майстер-класи, спортивні розваги, рухливі ігри, аквагрим та смачне частування.

Всі учасники заходу отримали подарунки”, – зазначається у повідомленні.

Однак, як з’ясувалося, подарунки отримали не всі – у частини дітей їх після святкувань забрали.

“Як зрозуміти той факт, що дітям сьогодні під час заходу роздали іграшки (гусь-обіймусь) від спонсорів, а після свята прийшли і у всіх забрали їх?

Пишу особисто за свою дитину, яка проходить реабілітацію в даному центрі як дитина-інвалід з дитинства.

Спершу нас запросили на свято, потім роздали іграшки, а в кінці їх забрали! Популізм чистої води!

Чи День захисту дітей не стосується дітей з інвалідністю?” – написав у коментарі під дописом батько однієї з вихованок закладу, 4-річної Настусі Віталій Кульпа.

Директорка “Теплого дому” Наталія Куцалаба відповіла, начебто це питання було попередньо проговорено з батьками.

“Іграшки залишені в закладі для того, щоб ваші діти з радістю, захопленням та мотивацією, що їх там чекає улюблена іграшка, приходили в центр, а носити їх туди-сюди заборонено”, – виправдовується Куцалаба.

Та батьки переконують, що таку версію Куцалаба вигадала, коли про інцидент стало відомо у соцмережах.

Читайте також  Жінка народила вже 11 дітей за останні 10 років і поки зупинятися не збирається (ФОТО)

У центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” постійно проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. На реабілітацію приходять дітки з інвалідністю – їх щодня батьки привозять і забирають.

Як розповів Віталій Кульпа, саме у дітей з інвалідністю після свята забрали іграшки, пояснюючи це тим, що мають везти їх в інший заклад.

“Кожен з нас має можливість купити дитині того гуся-обіймуся, але для чого було нас запрошувати, давати та забирати іграшки? Це дуже низько”, – відзначає Віталій.

За його словами, напередодні батьків з дітками запросили на свято.

“Попередньо сказали представники цього заходу, що, мовляв, ви самі мусите купити своїм дітям подарунки, те, що вважаєте за потрібне, а ми їх вже вручимо на святі.

Тобто ми самі купляємо, вони для галочки, за наші кошти, вручають”, – розповів Віталій.

На святкуванні ведуча оголосила, що всіх діток очікують подарунки від спонсорів, під музику дітям почали роздавати іграшки, а коли свято закінчилося, підійшли до частини батьків і попросили їх повернути. Відтак, за словами Віталія, зі свята з цими іграшками йшли діти, які не мають стосунку до “Теплого дому”. Крім того, батьки самі організували для діток солодкий стіл, а ігри та майстер-класи буди передбачені лише для тих діток, які проживають в закладі.

“Тобто, якщо для наших дітей не було нічого передбачено, то навіщо їх запрошувати? Казали: приїжджаєте, багато спонсорів, все буде круто… Це було дійсно круто, але для інших дітей”, – каже Віталій Кульпа.

У Службі у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації на прикрий інцидент не відреагували. Щоправда, до дружини Віталія телефонували працівники “Теплого дому” і вмовляли, щоби її чоловік прибрав з соцмереж коментарі.

Читайте також  Про виконану роботу за 2021 та плани на 2022: в Івано-Франківську відбувся звіт міського голови

Джерело

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.