Чи можна виїхати з України з III групою інвалідності
Закон про мобілізацію в Україні вносить зміни в процеси мобілізації та військового обліку. Нижче наведено список основних положень для військовозобов’язаних чоловіків:
усім, чий вік від 18 до 60 років, оновити свої дані до 16 липня 2024 року;
завжди мати при собі військово-облікові документи;
пред’являти документи на вимогу ТЦК, прикордонної служби або поліції.
Також в Україні скасували статус «обмежено придатний» – тепер усі чоловіки з цією відміткою у військовому квитку повинні протягом 9 місяців (до 4 лютого 2025 року) пройти ВВК. Уже з 18 травня їх почали викликати в ТЦК і СП для оновлення даних і проходження медкомісії.
Чи можлива мобілізація з 3 групою інвалідності
Згідно з чинним законодавством, якщо у чоловіка встановлена 3 група інвалідності – мобілізація неможлива. Він має право пройти службу лише за власним бажанням, підписавши контракт.
Законопроєкт №10449 передбачає, що чоловіки від 25 до 60 років, у яких 3 група інвалідності з’явилася після 24.02.2022, будуть піддані перевірці. Цього правила не дотримуються, якщо інвалідність встановлено:
у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;
за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни;
за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів);
за наявності онкологічних захворювань, інтелектуальних порушень, психічних розладів, церебрального паралічу або паралітичного синдрому у зв’язку з інвалідністю з дитинства.
Чи можна виїхати з України з 3 групою інвалідності
Щодо того, чи можна виїхати за кордон із 3 групою інвалідності, то чоловік, який хоче покинути країну, має надати документальне підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку.
Новий закон про мобілізацію нічого в цьому сенсі не змінив – чоловік може покинути країну, якщо збере необхідний пакет документів.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook