Пенсії суддів – 200 тис. грн, більшості пенсіонерів – 4 тис. грн: чому у виплатах величезна різниця

Пенсії українців дуже відрізняються. Після індексації, що відбулася у березні, середній розмір виплати збільшився до 5717 грн. Однак ця сума не відображає реального стану справ.

Більшість пенсіонерів одержують менше як 4000 грн, а судді – близько 200 тис. грн. Чому різниця настільки велика?

Пенсійна система обмежує виплати українців – усіх категорій, окрім суддів. Громадяни не можуть отримувати пенсію, яка перевищує десять прожиткових мінімумів, а колишні служителі Феміди таких обмежень не мають.

Середня виплата судді на місяць – понад 100 тис. грн, а в окремих випадках – навіть понад 200 тис. грн.

5,35 мільйона із загальної кількості українських пенсіонерів у 10,5 мільйона одержують менш як 4000 грн, а 6,9 мільйона нараховують менш як 5000 грн.

Проте для суддів ситуація інша. За законом вони не можуть отримувати менше 50% від заробітної плати. За стажу, який перевищує 20 років, пенсія за кожен рік збільшується на 2%. Максимальний розмір виплати – 90% заробітної плати. Однак для цього слід працювати суддею 40 років.

Пенсії звичайного українця розраховують за формулою: середня зарплата за три роки множиться на стаж у роках, потім на 1% та співвідношення власної заробітної плати до середньої у країні.

Звичайний українець навіть зі стажем у 31 рік та заробітною платою у 106,3 тис. грн отримуватиме не більше 23 610 грн – через обмеження. Інакше сума мала б становити 27 386 грн. Таким чином, різниця між його пенсією та пенсією судді відрізняється у 2,8 раза.

У ПФУ уточнили, що з погляду закону судді одержують не пенсії, а довічні виплати.

Пенсії суддів коштує державі 375,7 млн грн. Витрати на призначені пенсії – понад 56,6 млрд грн. Таким чином витрати суддів не сильно впливають на загальну картину. Проте порушено принцип соціальної справедливості.

Читайте також  На чотири дні у Франківську заборонять рух транспорту у середмісті

“Звичайно, судді скрізь отримують хороші пенсії. Але такий розрив і без війни був кричущим”, – наголосила старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко.

Заступник міністра соцполітики Дар’я Марчак повідомила, що наразі розглядається варіант зміни пенсійної системи. Ключове завдання – зробити правила рівними для тих, хто у різні роки виходить на заслужений відпочинок.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.