Коли потpібно садити каpтоплю в 2024 pоці, щоб мати гаpний врожай

Початок весни завжди нагадує про необхідність посадки картоплі для багатьох городників.

Однак, щоб забезпечити вдалу посадку цього овочу, важливо дотримуватися певних правил та враховувати оптимальний час і умови.

Сорти картоплі

Перед початком посадки необхідно вибрати сорт картоплі, оскільки кожен з них має свій власний час дозрівання та особливості використання.

Ранні сорти: Підходять для швидкого збору врожаю через 55-60 днів після посадки. Вони не придатні для тривалого зберігання. Такі сорти як Жуковський ранній, Удача, Ред Скарлет, Аріель, Олена висаджують у перші теплі весняні дні.

Середньоранні сорти: Їх садять в середині травня, а врожай можна зібрати через 65-80 днів після посадки. Ці сорти, такі як Єлизавета, Невський, Горобина, Скарлет, Іллінський, підходять для короткочасного зберігання.

Середньостиглі сорти: Садять на початку травня і збирають врожай через 80-95 днів. Вони смачні, але потребують уваги для захисту від хвороб. До цього типу належать сорти, такі як Діброва, Синьоока, Луговський.

Середньопізні сорти: Їх садять наприкінці травня, а збирають через 95-110 днів. Ці сорти, як Астерікс, Журавлинка, Нікулінський, Раменский, стійкі до хвороб і підходять для тривалого зберігання.

Пізньостиглі сорти: Їх садять ближче до літа і збирають через 120 днів. Ці сорти, такі як Лорха, Атлант, Сатурн, відзначаються стійкістю до заморозків і можуть зберігатися довгий час.

Оптимальний час для посадки

Важливо враховувати не лише поради сусідів, а й певні фактори, які впливають на успішність посадки.

Температура ґрунту на глибині 10 см повинна бути між +8 та +10 градусів для проростання картоплі.

Середньодобова температура повітря також має бути не нижче +10 градусів.

Слід уважно стежити за прогнозом погоди, уникаючи посадки під час дощів, які можуть призвести до загнивання картоплі. Найкращі умови для посадки — сухі та сонячні дні.

Читайте також  Місячний посівний календар на травень 2023: Що і коли робити на городі

Необхідно враховувати місячний календар посадки рослин, уникати посадки в дні Молодика та Повного місяця, а також на зростаючий місяць.

Враховуючи ці поради, можна забезпечити успішну посадку та гарний врожай картоплі у 2024 році.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.