Видача повісток з 1 листопада: у мобілізації будуть важливі зміни – все почнеться по-новому

У листопаді 2023 року в Україні вступають в силу нові правила мобілізації.

Тепер всі особи чоловічої статі у віці від 18 до 60 років можуть отримати повістки. Крім того, військовозобов’язані жінки у медичних спеціальностях повинні будуть зареєструватися навіть у разі перебування за кордоном.

Згідно з інформацією, наданою виданням “1+1”, загальна мобілізація та введений воєнний стан буде діяти до 15 листопада 2023 року. Після цієї дати можливі зміни вимог та процедур призову до військової служби.

Система повісток включає три типи: для уточнення даних, для проходження військово-лікарської комісії та мобілізаційного розпорядження. Вони можуть бути видані чоловікам від 18 до 60 років.

Зазначено також, що зміни торкнуться частково придатних і навіть осіб, які були виключені зі списку військовозобов’язаних та зняті з військового обліку. Якщо вони пройдуть перевірку ВЛК та отримають висновок про придатність до служби, їх включать у реєстраційний список.

Від 1 листопада 2023 року мають право бути мобілізовані такі категорії громадян:

Військовозобов’язані віком від 18 до 60 років, які вважаються придатними або обмежено придатними та мають військовий досвід.

Військовозобов’язані віком від 18 до 60 років, які перебувають у запасі та не мають власного досвіду служби.

Чоловіки віком від 18 до 27 років, які проходять службу в запасі та вважаються придатними або обмежено придатними.

Військовозобов’язані жінки, зареєстровані в системі військового обліку.

Особи, які були виключені зі списку військовозобов’язаних і зняті з військового обліку, якщо ВЛК вважає їх придатними і вони не скоювали тяжких або особливо тяжких злочинів.

Особи віком від 18 до 60 років з інвалідністю, які ВЛК визнає придатними або обмежено придатними до служби, за їхнім власним бажанням.

Читайте також  Власникам "євроблях" готують сюрприз на час карантину

Заяви про необхідність посилення мобілізації надходять від захисників, що діють на передовій. Вони наголошують, що військових бракує, і закликають усіх громадян, які вважають себе українцями, не ухилятися від служби. Командир 80-ї ОДШБр, Владислав Шевчук, наголосив, що ні чоловікам, ні жінкам не варто залишатися у тилу, оскільки кожен може внести важливий вклад у перемогу.

Павло Петриченко, командир відділення БПЛА у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, висловив пропозицію обмежити певні права чоловіків, які ухиляються від військової служби, навіть якщо вони виїхали законно за кордон.

За інформацією Міністерства оборони, наразі в Збройних силах України служать приблизно 700 тисяч військових. На кінець 2021 року їх кількість складала 246 тисяч.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.