Українцям, що мають пенсію, нижчу за 3000 гривень, виплатять допомогу від ООН

Українці, які мають пенсію, меншу за 3000 гривень, отримуватимуть допомогу від ООН. Право на таку щомісячну виплату матимуть пенсіонери, що відповідають певним критеріям.

Українцям, що мають пенсію, нижчу за 3000 гривень, виплатять допомогу від ООН – today.ua
Про те, хто може претендувати на таку виплату, розповів у своєму Telegram-каналі представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Отже, на таку допомогу від ООН можуть претендувати пенсіонери, які належать до категорії соціально незахищених і, крім того, постраждали від війни в Україні. Звісно, будь-якого пенсіонера, який живе на щомісячну виплату, меншу за 3000 гривень, можна вважати соціально незахищеним.

Однак нині найгірше почуваються ті пенсіонери, які або втратили власний дім, або змушені були його покинути, рятуючись від війни. Їм сьогодні доводиться найважче, адже працювати вони вже не мають змоги, і повернутись у рідний дім також немає можливості.

Отже, для того, щоби претендувати на допомогу від ООН, пенсіонери мають відповідати таким критеріям:

бути внутрішньо переміщеними особами, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій;
розмір їхньої пенсії має становити менше 3000 грн;
вони не отримували після 01.03.2023 додаткових грошових виплат від міжнародних організацій.
Заявку на таку допомогу треба подавати в цифровому форматі на платформі єДопомога(edopomoga.gov.ua).

Розмір допомоги визначатимуть для кожного пенсіонера індивідуально. Фактично це буде сума, якої пенсіонеру бракує для того, аби щомісяця мати 3000 гривень. Тобто, якщо він, наприклад, отримує пенсію в розмірі 2500 гривень, то йому доплачуватимуть 500 гривень. Якщо ж його пенсія становить 2800, то він матиме 200 гривень щомісячної доплати. Але в будь-якому випадку доплата не може бути меншою за 100 гривень.

Читайте також  Наразі Івано-Франківськ може виплатити зарплату лише 81,8% медпрацівників

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.