Податки для пенсіонерів: за що заберуть відсоток із мізерних пенсій

Які податки чекають на пенсіонерів, якщо вони пішли працювати чи стали ФОП
В Україні за більшість доходів громадян встановлено податок, але й пенсіонерам теж доведеться розщедритися. Про те, скільки і за що доведеться заплатити, розповідає “Перший бухгалтерський канал”.

Повідомляється, що пенсії, які отримані з Пенсійного фонду, оподаткуванню не підлягають. Те саме стосується й тих пенсій, які виплачуються іноземними державами, а також банківського відсотка на решту пенсії на рахунку громадянина.

Що стосується працюючих пенсіонерів, то їхня заробітна плата у сфері оподаткування прирівнюється до зарплати будь-якого працівника. Лікарняні та відпустки таким громадянам також надаються на загальних підставах.

Зазначається, що кожен український пенсіонер зобов’язаний повідомляти Пенсійний фонд про працевлаштування та зміну свого статусу.

Це робиться з тієї причини, що із заробітної плати пенсіонера, що працює, вираховується ЄСВ, у нього збільшується стаж і з кожним його збільшенням на 24 місяці з’являється підстава для перерахунку виплат.

Якщо ж пенсіонер займається підприємництвом, його відрізняє від інших ФОПів пільга на сплату ЄСВ – він може взагалі його за себе не платити.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.