“Мобілізація в Україні”: Названо недуги органів травлення, через які надають повну відстрочку від служби

Загальну мобілізацію в Україні продовжено до 18 травня. Усі призовники повинні пройти військово-лікарську комісію, яка надає висновок про придатність чи непридатність до військової служби.

Перелік хвороб, на підставі яких призовника можуть звільнити від мобілізації навіть у період воєнного стану, зазначено у ст. 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Серед них – хвороби органів травлення.

Як інформує “biz today.ua”, військовозобов’язані, які мають певні захворювання, під час війни діляться на дві категорії:

ті, хто отримує обмежену чи відстрочену придатність до служби;

повністю непридатні до військової служби як у мирний час, так і під час війни.

Отримати повну непридатність можна з різними діагнозами, зокрема хворобами судин, хребта, очей, обміну речовин, шкіри, нервової системи тощо.

До хвороб органів травлення, з якими військовозобов’язаного можуть визнати непридатним до військової служби, за винятком військового обліку відносять:

хвороби стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, апендикса, кишечника та очеревини зі значними порушеннями функцій;

езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та інші);

виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки зі значними порушеннями функцій;

хвороби печінки із значними порушеннями функцій (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність; хронічні гепатити, фіброз та цироз);

хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози зі значними порушеннями функцій (холецистит, холангіт, панкреатит та інші);

хвороби апендикса;

інші хвороби кишечника та очеревини (непрохідності, паралітичний ілеус, інвагінація, дивертикулярна хвороба, синдром подразненого кишечника, запор, мегаколон, хвороби заднього проходу та прямої кишки, перитоніт, спайкова хвороба та інші) зі значними порушеннями функцій.

Також від мобілізації звільнено громадян з різними грижами (пахвинна, стегнова, пупкова грижа, грижа черевної стінки, діафрагмальна грижа, інші та неуточнені грижі черевної порожнини).

Читайте також  На війні загинув воїн з Івано-Франківська Ігор Пилипко

Різні щелепно-лицеві аномалії (крім вроджених), включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій, також можуть бути підставою для звільнення від мобілізації.

Раніше повідомлялося, із якими хворобами хребта військовозобов’язаного можуть визнати непридатним до військової служби.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.