21 серпня у своєму Телеграм-каналі Центр протидії дезінформації розповсюдив інформацію щодо нових сигналів повітряної тривоги, а саме:
– сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів.
– сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат.
– сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.
Сьогодні ж, 23 серпня, Центр протидії дезінформації спростував цю інформацію, назвавши її фейком…
Отже,
Фейк – Звук церковних дзвонів, гудок потягу, набат – немає таких сигналів!
Фейк – Нові звуки повітряних тривог незаконні!
Постанова КМУ №733 від 27.09.2017р. затверджує Положення про організацію оповіщення. Відповідно до неї, саме органи місцевого самоврядування самостійно затверджують «порядок оповіщення», отже мають право самостійно обирати сигнали
Фейк – Почув звук потягу біля вокзалу – біжи в укриття!
Також Державна служба з надзвичайних ситуацій України надає роз’яснення у зв’язку з поширенням в засобах масової інформації та мережі Інтернет інформації щодо зміни сигналів оповіщення (інформування) населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.
Відповідно до пункту 19 Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733, визначено такий порядок передачі сигналів оповіщення населення:
Для привернення уваги, перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, передається попереджувальний сигнал “Увага всім”, а саме: уривчасте звучання електросирен, часті гудки транспорту, зокрема у запису мережами радіомовлення та через вуличні гучномовні пристрої. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три – п’ять хвилин.
Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації із супроводженням інформації жестовою мовою та/або субтитруванням, якщо вона є голосовою, і аудіокоментуванням, якщо вона є візуальною.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook