Зеленський відповів на вимогу урізати зарплати нардепів: Це вирішує не президент

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою встановити всім народним депутатам зарплати “на рівні мінімального окладу”. Глава держави нагадав, що не займається такими питаннями відповідно до положень українського законодавства.

У своїй відповіді Зеленський пояснив, що частина першої статті 33 закону України “Про статус народного депутата України” визначає: щомісячний посадовий оклад народного депутата встановлюється Верховною Радою.

При цьому надбавки до встановленого Верховною Радою посадового окладу народного депутата проводять у розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів. А уряд, а також голови обласних та міських державних адміністрацій під час воєнного стану вже позбавлені надбавки за “інтенсивність праці”.

“З огляду на вказане, я звернувся до прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення”, – написав Зеленський.

Як повідомляв OBOZREVATEL, народні депутати України можуть отримувати підвищені оклади завдяки постанові №7561, яку в липні підтримали представники всіх фракцій Ради. В результаті оклад депутата збільшується з 28810 гривень до 49620 гривень, без урахування доплат і додаткових витрат.

Це рівень, встановлений до повномасштабної війни. Зазначимо, згідно з ухвалою №7561, в Україні дозволили фінансувати надбавки для нардепів із коштів держбюджету, які надійдуть до скарбниці України як допомога від міжнародних партнерів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.