Фінансові втрати найбагатших українців від війни: рейтинг Forbes

Війна – це завжди втрати. Людські, матеріальні, економічні. Американський журнал Forbes оновив рейтинг світових мільярдерів, і виявилося, що війна суттєво урізала статки найбагатших громадян України.

Про це розповів Forbes.ua.

Українські активи бізнесменів, що знаходяться на території, підконтрольній Україні, оцінювалися у 60–80% їхньої лютневої вартості (орієнтуючись на ступінь пошкоджень або їх контрольованість). А ось та власність, яка опинилася на непідконтрольних територіях, оцінювалась у 0–10% довоєнної вартості. Закордонна власність, готівка та інші ліквідні активи, відповідно, оцінювали у 100%.

Рінат Ахметов зберіг перше місце серед найбагатших українців. Його статки, за оцінкою Forbes, становлять у березні 2022 року $4,2 млрд. З яких половина – це 75% компанії “Метінвест” (з огляду на прибуток за 2021 рік). Втрати найбагатшої людини України через війну з Росією склали $9,5 млрд.

Співзасновники онлайн-сервісу Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко значаться канадськими громадянами. Кожен із них має на рахунках, за оцінками Forbes, $4 млрд. Їхні статки не зазнали змін.

Віктор Пінчук втратив $0,7 млрд. Його рахунки зменшилися з $2,6 млрд до $1,9 млрд. Причому $0,9 млрд його статків становить закордонна нерухомість, а приблизно $0,5 млрд – готівка та ліквідні активи.

Рахунки Костянтина Жеваго схудли на $0,8 млрд (до $1,3 млрд). Багато в чому це сталося через здешевлення акцій Ferrexpo, де він має 50% акцій. Зараз його пакет коштує, за котируваннями Лондонської біржі, $578 млн. Стільки ж у Жеваго є у валюті.

У списку мільярдерів поки що утримуються Вадим Новинський ($1,3 млрд), співзасновник фінтехстартапу Revolut Влад Яценко ($1,1 млрд), співвласник ФПГ “Приват” Геннадій Боголюбов ($1,1 млрд) та її ж засновник Ігор Коломойський ($1 млрд).

Читайте також  Франківець потрапив на обкладинку Forbes

Петро Порошенко, як і Олександр та Галина Гереги у березні до рейтингу мільярдерів взагалі не потрапили.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.