Арестович назвав, коли може зупинитись війна в Україні

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович вважає, що якби Україна набула статусу кандидата в члени в Європейський Союз, це могло б пригальмувати активні військові дії Росії проти держави. А якби нашу країну прийняли в ЄС, то війна припинилася б того ж дня.

В інтерв’ю російському правозахиснику Марку Фейгіну в ефірі його програми “Фейгін Live” у вівторок, 10 травня, Арестович зазначив, що Кремль у такому разі не зміг би погрожувати державі, яка є кандидатом у члени.

За його словами, воювати із такою країною було б дуже складно.

“Тому погрожувати країні, яка є кандидатом у члени ЄС зміною влади, захопленням території або поділом на кілька держав – це однозначно перебір. З країною-кандидатом у ЄС дуже складно буде воювати, політично неприйнятно. Доведеться змінювати цілі заявленої кампанії”, – сказав Арестович.

На думку експерта, Москва тоді не змогла б прикриватися гаслами про те, що почала війну, щоб недопустити вступ України до НАТО. Країні довелося б пояснювати, на якій підставі ведуться військові дії з державою, яка є кандидатом у члени ЄС.

Радник голови ОП вважає, що таке зближення Києва з ЄС не зупинило б війну, але звузило б можливості Росії. Водночас, на його думку, якби нас прийняли в ЄС, війна припинилася б того ж дня.

Зазначимо, що під час виступу на конференції донорів 5 травня президент Володимир Зеленський закликав негайно надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. Також він нагадав про необхідність застосувати до вступу України до Євросоюзу скорочені процедури.

Загалом очікується, що Україна отримає статус кандидата в члени ЄС вже у червні 2022 року. На це сподіваються у Кабміні, хоча визнають: деякі країни союзу поки що ставляться до цієї ідеї скептично. Однак у керівництві самого ЄС немає питань до тих документів, які Україна вже підготувала та передала йому.

Читайте також  На фронті загинули прикарпатці Олександр Копчук та Ігор Романюк

Професор Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко в інтерв’ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару зазначив, що Україна має шанс на вступ до ЄС протягом п’яти років. Проте процедуру можуть значно прискорити, оскільки зараз склалися умови, за яких “все можливо”.

 

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.