Фон дер Ляйєн попередила Орбана: Угорщина порушить санкції ЄС, якщо заплатить за російський газ рублями

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що сплата за російські енергоносії у рублях буде порушенням санкцій. Попередження вона адресувала прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який напередодні заявив про намір платити за газ в рублях.

В інтерв’ю виданню CNN європейський політик нагадала, що президент країни-агресорки Володимир Путін запропонував перевести євро в рублі, а потім сплатити рахунок за газ.

“Якщо ви зробите це й заплатите в рублях, ви порушите санкції, які ми наклали на Росію”, – сказала фон дер Ляйєн.

Президентка Єврокомісії зазначила, що нині тривають переговори з Будапештом щодо цього питання, однак наголосила, що нині Угорщина все ж дотримується санкцій.

За її словами, Європейський союз ще ніколи не був “таким згуртованим, рішичим та швидким”.

Напередодні, Віктор Орбан, який вкотре став прем’єр-міністром Угорщини заявив, що країна готова платити Росії за газ у рублях. Він зазначив, що задовольнити це бажання Кремля для його уряду “не є проблемою”. Таким чином Угорщина стала другою країною, яка прямо погодилася з цією вимогою. Першою стала Білорусь.

Нагадаємо, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президентові України Володимиру Зеленському опитувальник про членство в ЄС. Він необхідний для визначення готовності розпочинати предметні переговори про вступ до союзу. Глава української держави пообіцяв надати всі необхідні відповіді дуже швидко – за тиждень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.