У середу, 30 листопада, до Косівської міськради прийшли дві жінки та просили грошей на церкву. Пізніше виявилося, що храму, на який збирають кошти, не існує.Про це у соцмережі Фейсбук повідомив працівник Косівської міської ради Роман Речізак.
“Сьогодні до нас в міську раду, зайшли дві жінки, які просили і збирали кошти. Представились як представники римо-католицького монастиря з Тернополя і що вони збирають кошти на будівництво каплиці та монастиря де з”явилась Матір Божа.
На прохання представити підтвержуючий документ з мокрою печаткою на дозвіл збирати кошти завізований в їхій єпархії, монастирі чи з печаткою отця, надати контактні дані або хоч адресу де знаходиться той монастир. Інформація була розпливчата і підтверджена тільки якимсь фотографіями, дзвонили до якихось старших. Тобто вони нічого не мали.
Все що вони мали, це лист прохання від благодійного фонду “Скринька Милосердя” в якому не було вказано ні чіткої цілі зібрання коштів, ні уповноважених осіб. Також при них не було журналу, в який вони повинні записувати під розпис благодійні внески. Все вказувало на те, що це шахраї.
При наявності інтернету, з розпливчастих пояснень хто і що вони представляють. Не знайшли ні монастиря ні церкви, тільки по юридичній адресі благодійного фонду виявилось, що імовірно це представники незареєстрованої, як вони себе позиціонують релігійної організації, «Святої Католицької Церкви Непорочного Серця Марії в місця з’яви Матерії Божої у парку Національного Відродження», яка вчинила самовільне будівництво в Тернополі.
За дзвінком в прес службу Тернопільської міської ради вияснилось, що дану незаконну будівлю знесено 4 роки тому та передано звернення до прокуратури, МВС та СБУ, щодо перевірки діяльності цієї організації.
Було викликано поліцію, яка встановила, що одна з жінок вже затримувалась 14-го року за схожу діяльність у Львові.
Люди, будьте обережні, не віддавайте свої зароблені кошти шахраям, які діють від різних незрозумілих організацій. Ви просто “годуєте” купу шахрайських схем.
Пам”ятайте, що надання благодійної допомоги передбачає певну процедуру і супровідні документи для тих людей, які збирають її”, – йдеться у повідомленні.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook