Не коронавірусом єдиним: Фахівці розповіли, чого чекати прикарпатцям від нового епідемсезону

Не коронавірусом єдиним: Фахівці розповіли, чого чекати прикарпатцям від нового епідемсезону

Сьогодні в.о генерального директора ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук провів брифінг для представників засобів масової інформації.
За словами Руслана Савчука, на Прикарпатті спостерігається ріст захворюваності на COVID-19 та грип і ГРВІ.

Від початку пандемії в області на COVID-19 захворіло 92465 осіб, з них – 3630 дітей, а також зареєстровано 3402 випадки захворювання серед медичних працівників. За минулу добу зафіксовано 108 нових лабораторно підтверджених випадків. Крім того, в області зафіксовано 108 випадків інфікування штамом вірусу «Дельта». Найбільше випадків захворювання зареєстровано в Івано-Франківському та Косівському районах.

Руслан Савчук зауважує, що в області фіксується тижневий ріст хворих серед школярів на 67,3% (104 випадки проти 70 випадків за минулий тиждень).

Крім того, від початку пандемії зафіксовано чотири летальних випадки серед дітей.

«На жаль спостерігається чимала захворюваність й серед медичних працівників. Тижневий ріст захворюваності становить 87,5% (15 випадків проти 8 ). Від початку пандемії через COVID-19 в області померло 47 медичних працівників», -каже Руслан Савчук.

Головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук зазначає, що за 39-й тиждень в області на ГРВІ та грип захворіло 5990осіб, з них 3457 дітей шкільного віку.

«На Прикарпатті прогнозується циркуляція чотирьох штамів вірусу грипу.В Україну повинно надійти 30 тисяч доз вакцини проти грипу, які будуть направлені в ЗОЗ для вакцинації медичних працівників, що надають допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Зауважую, що в групі ризику залишаються люди із важкими супутніми захворюваннями, вагітні жінки, а також медичні та соціальні працівники», – сказав Савчук.

Як наголошує головний державний санітарний лікар області, перерва між вакцинацією від коронавірусу та від грипу має бути не менше двох тижнів.

Читайте також  У листопаді-грудні ситуація з коронавірусом в Україні буде найважчою – прогноз епідеміологині

Крім того, Руслан Савчук наголошує, що ця хвиля пандемії – хвиля невакцинованих та вкотре всіх закликає вакцинуватися. Вакцинація це єдиний та ефективний спосіб подолати пандемію COVID-19.

Головний державний санітарний лікар області закликає жителів області уникати місць масового скупчення людей та контактів з хворими. При перших ознаках ГРВІ та грипу не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікаря.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.загрузка...