Землетрус магнітудою 4,3, що стався 23 вересня на заході України, є середнім. У цьому регіоні можливі землетруси магнітудою до 5,5-6.
Такі землетруси можуть становити небезпеку, якщо їхній епіцентр потрапляє під населений пункт. Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповів заступник директора Інституту геофізики імені С.Субботіна НАН України Олександр Кендзера.
“Це типовий землетрус для Прикарпаття. У цьому випадку він не становить небезпеки, тому що відбувся на невеликій глибині – близько 3 кілометрів – і струси поширилися на не дуже великій площі”, – розповів науковець.
Він пояснив, що “причиною землетрусів є рух і наповзання одна на одну материкових тектонічних плит – євразійської, африканської і невеликої арабської”. “Крім того, там спрацьовує ще й соляна тектоніка – вимивання твердих порід, осідання ґрунтів або зміщення однієї складки відносно іншої”, – додав Кендзера.
Але спрогнозувати, де саме і з якою силою ця напруга реалізується у вигляді землетрусу, практично неможливо, наголосив він.
Водночас науковець запевнив, що максимально можливі рівні землетрусів враховані на мапі сейсмічної небезпеки території України. Ця мапа є доповненням до державних будівельних норм і враховується під час будівництва. “Закладаються значно сильніші впливи”, – повідомив фахівець.
Це не стосується будівель і споруд, які перебувають в аварійному або передаварійному стані. “Звісно, що вони жодних землетрусів не витримають”, – попередив він.
Щодо нових будівель Кендзера додав, що “в Україні є достатньо фахівців, які вміють будувати сейсмічно стійкі будівлі, прораховувати, які додаткові напруги можуть виникати в будівлях і спорудах в умовах реалізації максимально можливих землетрусів”.
Як писав OBOZREVATEL, 23 вересня в Україні стався землетрус магнітудою 4,3. Його епіцентр був на межі Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook