Заговорив через пів року після аварії: Дитині зробили унікальну операцію за “біблійною” технологією

У лікарню хлопець потрапив у січні, коли 20-ти річний водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі і збив його з мамою.

Шестирічний хлопчик із Закарпаття зазнав численних травм після ДТП. Лікарям вдалося його врятувати, але хлопець втратив можливість дихати самотужки та говорити. Аби виправити це, у Львові провели унікальну операцію під керівництвом польського професора Ярослава Шидловського.

Про те, чому медики жартома називають це втручання “біблійним” – 11 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лікар знімає відео, аби переслати його до Польщі – професору Ярославу Шидловському. Саме під його керівництвом майже два місяці тому у Львові зробили унікальну операцію за технологією, яку жартома називають “біблійною”.

“Як з Адама взяли ребро і створили Єву, то тут взяли хрящ з ребра хлопчика і через зовнішній розріз на шиї ввели в місце рубця. Просвіт для дихання суттєво збільшився”, – пояснює завідувач ЛОР відділення лікарні Охматдит Федір Юрочко.

У лікарню хлопець потрапив у січні, коли 20-ти річний водій не впорався з керуванням на слизькій дорозі і збив його з мамою.

“Він навіть не дихав, поки ми чекали “швидку”, треба було робити щось. Я робила штучне дихання. Я не вміла це робити, я робила 2 качка, 1 вдох, машинально”, – пригадує мама Михайлика Вікторія Панющик.

У хлопчика було безліч травм – розірвана легеня, поламані руки і кістки черепа, втрата слуху та параліч обличчя. Майже три тижні він був у реанімації на апараті штучної вентиляції легень. Коли прийшов до тями – не міг дихати через рубець, який утворився на гортані після інтубаційної трубки, і стягнув голосові зв’язки. Виправляти це взялися львівські фахівці.

Читайте також  Шукали два місяці: поблизу власного будинку в снігах знайшли мертвим 26-річного чоловіка

“Ми такі речі ніколи не робили, але з допомогою нашого доброго товариша професора Ярослава Шидловського з Познані ми це зробили”, – говорить Юрочко.

Перший тиждень – поки приживався хрящ, Михайлик був у медикаментозному сні. Нині – після операції минуло вже майже два місяці. Хлопчик вже добре говорить. Підріс і набрав вагу.

Проте під час дихання час до часу лікарі чують хрипи. Чому так – намагаються зрозуміти під час обстеження гортані.

Врешті вирішують – голосовим зв’язкам потрібен час на відновлення, оскільки вони кілька місяців взагалі не працювали. Результати дослідження ще передадуть польському професору, але сподіваються, що за кілька тижнів хрипи зникнуть і Михайлик повернеться до звичного життя. Як і мріють його батьки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.