Вчені передбачили нові катаклізми слідом за повенями в Європі

Вчені передбачили нові катаклізми слідом за повенями в Європі

Серйозні зміни клімату призведуть до того, що сильні дощі, які прокотилися по Європі, спровокувавши повені, будуть йти частіше і стануть звичним явищем.

Таке припущення висловив в інтерв’ю Deutsche Welle кліматолог Андреас Фінк з Інституту метеорології і кліматичних досліджень Технологічного інституту Карлсруе.

За його словами, екстремальні дощі йтимуть частіше у “більш теплом світі”.

У свою чергу, доктор Себастьян Сіппель з Інституту атмосферних і кліматичних наук у Цюріху пояснив, що однією з причин надмірних опадів є зміни в атмосфері, які провокує глобальне потепління.

Він зазначив, що при потеплінні всього на один градус Цельсія атмосфера може поглинати приблизно на 7% більше вологи.

“Додаткова вологість, викликана глобальним потеплінням, призводить до збільшення кількості опадів у довгостроковій перспективі”, – заявив він.

Як додали експерти, існують і інші чинники, які можуть сприяти природних катаклізмів.

Так, повітряні потоки можуть спровокувати екстремальні погодні ситуації. У помірних європейських широтах вони пересувають зони високого і низького тиску так, що ті швидко змінюють один одного.

До того ж, на клімат може впливати сила припливів і відливів. За прогнозами на найближчі десять років, ці зміни провокує прецесія Місяця (повільне зміщення осі обертання, яке трапляється кожні 18 років). Виходячи з цього, до 2030-х років світовий океан може піднятися до небезпечного рівня.

Нагадаємо, раніше Realist.online повідомляв, в Європі через потужні зливи і повені загинуло кілька людей, десятки вважаються зниклими безвісти.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.