Режим «без паперу»: Україна зробила крок до введення електронних публічних послуг

В Україні можуть запровадити режим «без паперу», в межах якого державні органи не матимуть права вимагати в громадян паперові документи для надання послуг. Крок до цього зробили народні депутати, проголосувавши у першому читанні відповідний законопроєкт.

Документ №5495 «Про особливості надання електронних публічних послуг» підтримали 263 парламентарі на засіданні Верховної Ради у четвер, 17 червня, пише Obozrevatel.

Проєктом закону пропонується законодавчого врегулювати питання, пов’язані з наданням (отриманням) всіх категорій публічних послуг, зокрема, в електронній формі, що приведе до формування єдиного підходу до механізму їхнього надання.

Головне про законопроєкт:

вводить поняття «електронна публічна послуга». Електронні процедури прирівнюються до паперових. Встановлюються чіткі правила надання е-послуг;

вводиться принцип «мовчазної згоди». Українці зможуть отримати електронну послугу, навіть якщо в певний термін інша організація не надіслала необхідну про громадянина інформацію;

прописано так званий автоматичний режим е-послуг – вони надаватимуться без втручання чиновника;

пропонується також комплексна електронна публічна послуга – громадянин зможе отримати кілька послуг за однією заявою.

Так, після ухвалення документа жодна державна інституція не зможе вимагати від українців «нескінченних» папірців або довідок. Однак, якщо людині зручно використовувати саме паперові документи для цього, то вона матиме на це право.

Проєкт також передбачає можливість автоматично отримувати послуги без участі чиновника через електронні сервіси.

Віцепрем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook раніше пояснив, що нині Мінцифра працює над забезпеченням необхідною IT-інфраструктурою всіх державних органів. Зокрема, вдосконалює законодавство та створює нові цифрові рішення.

«Наша мета – щоб Україна стала найзручнішою країною у світі, з точки зору отримання онлайн-послуг для людей», – підкреслив він.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.