Білорусь запроваджує плату за виїзд в Україну

У Білорусі обласна рада депутатів Гомельської області, що межує з Україною, з 1 червня запроваджує місцевий збір за перетин кордону на виїзд транспортом. Аналогічне рішення прийняли й у Гродненській області, яка межує з Литвою і Польщею.

Про це повідомляє пресслужба Держприкордонкомітету Білорусі, пише РБК-Україна.

Таке рішення влада Білорусі пояснила «боротьбою з коронавірусною інфекцією».

«Місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Республіки Білорусь при виїзді з країни спрямований на боротьбу з коронавірусною інфекцією. З 1 червня його введуть в Гомельській і Гродненській областях», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що збір братимуть з транспортних засобів, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин. Сума збору з транспортних засобів не залежить від кількості пасажирів.

Збір для транспортних засобів до п’яти тонн встановлено в розмірі однієї базової величини – 29 білоруських рублів (приблизно 320 гривень). Його сплата здійснюється водієм транспортного засобу до перетину або при перетині кордону в пунктах пропуску.

«Збір сплачується до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пунктів пропуску через кордон. У разі сплати збору до обласного бюджету не за місцем розташування пункту пропуску, через який перетинається кордон, збір не є сплаченим», – заявили у відомстві.

При цьому від сплати податку за наявності підтверджувальних документів звільняються:

водії, що їдуть на похорон членів сім’ї та близьких родичів, а також ті, що супроводжуватимуть померлих для поховання;

учасники та інваліди «Великої Вітчизняної війни»;

інваліди I і II груп, а також їх супроводжуючі;

учасники ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;

громадяни Білорусі, які виїжджають на лікування в санаторно-курортні установи.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.