Всеукраїнський локдаун: названа умова повного закриття країни на карантин

В Україні може бути введений загальнонаціональний локдаун за умови, що 13 українських регіонів опиняться в «червоній» зоні. Також крайні заходи доведеться приймати, якщо приріст нових хворих буде понад 25 тисяч.

Таку заяву зробила лікар-епідеміолог Людмила Мухарська. Про це повідомляє Україна 24, – передає РБК.

За словами лікаря, приклад західних областей, які першими потрапили під третю хвилю коронавірусу, що почалася наприкінці лютого, показують, що адаптивний карантин все ж працює.

«Ми зараз спостерігаємо стабілізацію в західних регіонах. Потрібно, щоб за 3-4 тижні пройшов подвійний інкубаційний період. Якщо ті регіони, які зараз входять в червону зону, де зараз починають діяти більш жорсткі заходи, вийдуть з таким же показником стабілізації, і якщо ця стабілізація буде триматися 5-6 тижнів після локдауну, то, можливо, не знадобиться локдаун по всій країні – якщо поступово регіони будуть виходити», – пояснила лікар.

Але у випадку, якщо швидкість попадання регіонів в «червону» зону буде дуже високою і досягне 13-ти, то в Кабміні будуть змушені вдатися до крайніх заходів.

«Якщо одночасно 13 регіонів буде в адаптивному карантині, то, можливо, уряд буде вирішувати про локдаун у всій країні. На сьогодні західні регіони показали, що адаптивний карантин більш-менш ефективний», – додала Мухарська.

Вона також назвала цифру – 25 тисяч нових хворих протягом доби. Тоді влада зобов’язана буде піти на крайні заходи.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.